Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Posuň své hranice o kus dál a jdi si tvrdě za svou vysněnou postavičkou! Mám pro tebe VIP fitness PROGRAM

s kompletním trénikovým plánem, který tě dostane do formy!

Makej na sobě doma před televizí a ušetři tak balík peněz za fitko.

Se mnou cvičíš jen za 149 Kč/měsíčně.

Míša Mrázková - Trenérka fitness

Ahoj, jsem Miška a v Ladylab připravuji fitness videa už přes rok. Za tuto dobu jsme s týmem natočili desítky videí, podle kterých už cvičí tisíce holek v Čechách i na Slovensku.

A teď pro tebe mám novinku! Nadupaný fitness VIP program, který tě dostane do formy.

Videa, která na tebe čekají ve VIP programu jsou prodloužená a poskládaná tak, aby si každý týden odcvičila to, co máš! Nemusíš tedy přemýšlet, co a jak bys měla cvičit, program tě sám povede! A navíc, videa budou každý týden přibývat, nemusíš se tedy bát, že bys vypadla z formy!

Měsíční členství ve VIP Programu tě vyjde na pouhých 149 Kč.

Přestaň se vymlouvat a začni hned!

Dej do toho vše!

Kontakt: misa.mrazkova@ladylab.cz

Slevy

Sledujte nás

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě

  
Diagnóza – intolerance laktózy. Co to pro tebe znamená?

Diagnóza – intolerance laktózy. Co to pro tebe znamená?S pojmem intolerance laktózy se v poslední době setkávám poměrně často při sestavování jídelníčků, a při různých konzultací. Proto jsem se rozhodla sepsat následující seriál na dané téma, kde bych tě chtěla seznámit se vším, co tento problém obnáší. Od základní teorie přes příznaky, řešení v podobě diety, výběru a nákupu potravin, ukázku jídelníčku a mnoho dalších.

Co je intolerance laktózy?

Intolerance laktózy rozhodně není žádná alergie. Toto si spousta lidí plete a říká, že má „alergii na laktózu“. Ta ale neexistuje, neboť mechanismus vzniku alergie a intolerance je zcela odlišný (více se dozvíš v článku Páteční seriál na téma alergie a intolerance).

Na rozdíl od alergie totiž při intoleranci laktózy není vůbec zapojen imunitní systém tvého organismu a nevznikají žádné specifické protilátky. Intolerance laktózy je způsobena sníženou tvorbou enzymu laktáza v tenkém střevě. Enzym laktáza štěpí mléčný cukr na glukózu a galaktózu. U malých dětí je intolerance laktózy vzácná. Problém se týká zejména dospělých lidí, kdy postupně s věkem klesá aktivita enzymu laktázy a mohou se začít projevovat komplikace s trávením.

Jaké jsou nejčastější projevy?

Intolerance laktózy nepředstavuje velké zdravotní riziko, ale svými nepříjemnými projevy tě může určitě obtěžovat. Příznaky a jejich míra jsou závislé na množství a aktivitě enzymu laktázy v tvém těle a také na složení tvé střevní mikroflóry.

Mezi nejčastější a nejtypičtější příznaky intolerance laktózy patří zvýšené nadýmání, bolesti břicha, průjmy, plynatost či nevolnost.

Jak mám postupovat při podezření na intoleranci na laktózu?

Úplně tím nejjednodušším testem je, když vypiješ hrneček mléka a budeš se pozorovat. Pokud se do 4 hodin po jeho konzumaci objeví potíže, může se jednat o intoleranci na laktózu.

Další variantou je návštěva lékaře, který ti provede laktózový toleranční test. Dostaneš vypít roztok s laktózou a lékař sleduje a hodnotí hladinu glukózy v krvi. Další možností je provedení dechového vodíkového testu, kdy se po vypití roztoku s laktózou měří množství laktózy ve vydechovaném vzduchu. Testy ale nemusí být přesné a mohou být zkresleny nerespektováním pokynů před vyšetřením (vydržet nekouřit a nejíst určitou dobu před testem atd.).

V neposlední řadě je možné také odebrat endoskopem malý vzorek sliznice tenkého střeva, kde se stanoví aktivita enzymu laktázy.

Léčba

Jelikož se nejedná o nemoc v pravém slova smyslu, nemá smysl hovořit o léčbě. Hlavním opatřením pro prevenci potíží je bezlaktózová dieta, kterou si podrobně rozebereme v příštím článku.

Pomocníkem také mohou být některé potravinové doplňky. Především probiotika mohou napomoci zmírnit negativní důsledky konzumace laktózy a dopomoci k rychlejší regeneraci střev. Někteří gastroenterologové doporučují zařadit společně s bezlaktózovou dietou také i dietu bezlepkovou. Kombinace těchto diet by měla napomoci k rychlejšímu zhojení střevní sliznice. Jedná se však o domněnku, která není podložena žádnou studií.

Číst blog
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty