Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Posuň své hranice o kus dál a jdi si tvrdě za svou vysněnou postavičkou! Mám pro tebe VIP fitness PROGRAM

s kompletním trénikovým plánem, který tě dostane do formy!

Makej na sobě doma před televizí a ušetři tak balík peněz za fitko.

Se mnou cvičíš jen za 149 Kč/měsíčně.

Míša Mrázková - Trenérka fitness

Ahoj, jsem Miška a v Ladylab připravuji fitness videa už přes rok. Za tuto dobu jsme s týmem natočili desítky videí, podle kterých už cvičí tisíce holek v Čechách i na Slovensku.

A teď pro tebe mám novinku! Nadupaný fitness VIP program, který tě dostane do formy.

Videa, která na tebe čekají ve VIP programu jsou prodloužená a poskládaná tak, aby si každý týden odcvičila to, co máš! Nemusíš tedy přemýšlet, co a jak bys měla cvičit, program tě sám povede! A navíc, videa budou každý týden přibývat, nemusíš se tedy bát, že bys vypadla z formy!

Měsíční členství ve VIP Programu tě vyjde na pouhých 149 Kč.

Přestaň se vymlouvat a začni hned!

Dej do toho vše!

Kontakt: misa.mrazkova@ladylab.cz

Slevy

Sledujte nás

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě

  
Bezlaktózová dieta

Bezlaktózová dietaV prvním díle seriálu na téma potravinové alergie jsme si ujasnily, co je to alergie a v čem se liší od intolerance. V druhém díle jsme si osvětlily, co pro tebe znamená diagnóza intolerance laktózy. Dnes si povíme, jak se s touto diagnózou vypořádat! Bezlaktózová dieta je jediná účinná léčba obtíží laktózové intolerance, a proto jsme jí věnovaly samostatný díl, kde se o ní dozvíš víc.

Co je to vlastně laktóza a kde se vyskytuje?

Laktóza je mléčný cukr obsažený v každém živočišném mléku (kravském, mateřském, kozím, ovčím, oslím, velbloudím atd …).
Hlavním zdrojem laktózy je mléko (plnotučné, polotučné, odstředěné, acidofilní či sušené) a mléčné výrobky (jogurt, tvaroh, smetana, sýr, máslo, kefír, mléčný zákys, syrovátka a výrobky z ní, podmáslí, pudink, pomazánkové máslo …).
Laktóza se však může vyskytovat i v potravinách, kde bys ji asi nejspíš nečekala. Mluvíme pak o skryté laktóze a o ní se dozvíš více v dalším článku.

Bezlaktózová dieta a její varianty

Velmi záleží na aktivitě laktázy ve střevech, podle toho se následně upravuje i dieta. Dieta je velmi individuální a člověk si musí sám otestovat co snese a co ne.
Pokud jsi na sobě zaznamenala trávicí potíže po požití mléčného výrobku, máme pro tebe pár rad, jak zmírnit trávicí potíže, aniž bys musela vyřadit mléčné výrobky úplně.
1. Nejez mléčné výrobky nalačno, zařaď je až v průběhu dne.
2. Mléko nahraď kysanými mléčnými výrobky (tvrdý sýr, jogurt, kefír, kysaná smetana, podmáslí, tvaroh). V těchto výrobcích jsou přidány bakterie alkoholového kvašení, které laktózu naštěpí za tebe již v samotném výrobku. Její obsah se tak výrazně sníží.
3. Snaž se mléčný výrobek kombinovat s komplexními sacharidy a tuky. Zpomalí se tak průchod tráveniny trávicím traktem. Příklady najdeš v ukázce jídelníčku. Mléčné výrobky jsme vyznačily tučným písmem.
4. V obchodech zakoupíš bezlaktózové výrobky nebo výrobky, které obsahují enzym laktázu. Jsou označeny „lactose free“ nebo „low lactose“ a mají speciální označení. Existují i rostlinné nápoje a rostlinné jogurty (mandlové mléko, sójové mléko, kokosový jogurt). Tyto výrobky jsou však omezeným zdrojem bílkovin a i o nich připravujeme samostatný článek.
5. Na trhu jsou též dostupné samotné trávicí enzymy, které zpracovávají laktózu. Užívají se souběžně s mléčným výrobkem (Lactanon, Laktazan, Laktoleraza aj.).
Rozhodně to nevzdávej a snaž se zařadit mléčné výrobky v míře pro tebe únosné. Jejich úplné vyřazení ze strachu před zažívacími potížemi je u většiny z nás zbytečné. Jejich vyřazením se tak ochudíš o nejvýznamnější zdroj vápníku a vitaminu D.

Příklad jídelníčku

Slaná snídaně: Žitný chléb s máslem, plátkem sýra a šunkou. Zelenina/ovoce.
Sladká snídaně: Bílý jogurt (3,5 % tuku v sušině), ovesné vločky, kousek ovoce, chia semínka (tučnější varianty mléčného výrobku mají méně laktózy)
Svačina: Pufovaný chlebíček s hummusem a ovocem/zeleninou.
Oběd: Smetanové brambory zapečené s listovým špenátem a kuřecím masem (mléčné výrobky které prošly varem jsou většinou velmi dobře tolerovány)
Svačina: Ovoce s müsli tyčinkou bez polevy
Večeře: Zeleninový salát s tuňákem a opečenou bagetkou (zakápnout olivovým olejem, bylinky).

Číst blog
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty