Jak se odvodnit

Jak se odvodnit

Trápí tě zadržování přebytečné vody v těle? Řekneme ti, jak se odvodnit. Máme pro tebe účinné tipy, které ti pomohou upustit šťávu, aby ses cítila opět skvěle ve svém těle.

Jak poznat, že jsi zavodněná?

- Mezi nejčastější projevy patří otoky. Znamená to, že máš nateklé kotníky, tlačí tě ponožky, nemůžeš sundat prstýnky, máš buclaté tvářičky…

- Projevem může být i vypouklé (oteklé) bříško.

- Nadměrné pocení je další z příznaků.

- Přibíráš na váze? Projevem zadržování vody v těle je i nárůst hmotnosti.

- Při pokusech o hubnutí jde váha těžce dolů, když jsi zavodněná.

- Trápit tě může také zhoršení celulitidy.

 

Jaké jsou hlavní příčiny zavodnění těla?

- Chybu hledej v nevhodné skladbě jídla.

- Zavodnění způsobují i příliš kořeněná a přesolená jídla.

- Jednoduché cukry ve sladkostech mohou způsobit zavodnění.

- Nedostatečně se hýbeš, necvičíš a celý den sedíš…

- Právě nedostatečný pitný režim je další z příčin zavodnění organismu.

- Vše mohou mít na svědomí také hormony (hormonální antikoncepce, PMS, menstruace, těhotenství, menopauza).

- Lidé s nadváhou a obecně špatným životním stylem mají větší tendence zadržovat přebytečnou vodu v těle.

 

Odvodňovač WATER FIGHTER obsahuje komplex bylinek. Odvodni se přírodní cestou! Sice budeš lítat na WC, ale efekt zaznamenáš velmi rychle. Výsledkem ti bude nejen lepší pocit ve vlastním těle, ale také shozená kila.

 

CHCI SE ODVODNIT

 

Zadržování vody v těle

Jak tělo zbavit zadržování přebytečné vody v těle?

Už víme, jak poznat, že jsi zavodněná a co je nejčastější příčinou zadržování vody v těle. Ale jak proti tomu bojovat? Přečti si naše účinné tipy.


Dostatečný pitný režim

Mít dostatek tekutin je velmi důležité! Zdá se ti to jako nesmysl? Že když nechceš v těle vodu, tak bys naopak pití měla omezit? Takhle to nefunguje. Právě při dehydrataci bude chtít tvé tělo zadržet co nejvíce vody.

Pohlídej si pravidelný, a hlavně dostatečný pitný režim. Máme tím na mysli čistou vodu (obohacenou případně o kolagen, citron či mátu). Rozhodně by ses měla vyhýbat sladkým limonádám, džusům a alkoholu.


Zavodnění tipy

Správná skladba jídelníčku

Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Jídelníček ovlivňuje naše zdraví a to, jak se celkově cítíme. Tvé tělo není popelnice, tak do něj neházej, co tě napadne. Zaměř se na pestrou a výživnou stravu. Ve zdravém jídelníčku by neměly chybět bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy s vlákninou.

Pokud tápeš nad tím, jak jíst, nech si sestavit jídelníček na míru od nutriční terapeutky Jany Králové. Budeš mít jistotu, že budeš jíst správně a dosáhneš svých cílů. Svěř se do rukou odborníků, je to snadné.


Vyhni se přesoleným jídlům

Jak už bylo řečeno, dej si pozor na přesolená a příliš kořeněná jídla. Pokud se stravuješ především ve fast foodech, není divu, že tě trápí zavodnění. Určitě sis někdy všimla, že po slaných pochutinách míváš nafouklé bříško. Omez brambůrky, slané tyčinky, hamburgery, hranolky a další tyhle přesolené mňamky.


Omez jednoduché cukry

Stejně jako fast foody nejsou pro tvé tělo ve velkém množství nejideálnější, tak stejně tak tě může trápit zavodnění ze sladkostí. Omez v jídelníčku jednoduché cukry a uvidíš, že se budeš cítit lépe. Na mysli máme různé sušenky, dortíky, bonbóny a podobně…


jídelníček na odvodnění


Potraviny na odvodnění

Některé potraviny přirozeně pomáhají organismu odvodnit se. Zařaď do jídelníčku ovoce s vysokým podílem vody, jako jetřeba meloun, banány nebo meruňky. Ze zeleniny jsou to pak okurky, rajčata nebo cuketa.


Hýbej se během dne

Pohyb je zdravý pro tělo v mnoha směrech. Sedíš většinu dne na zadku? Tak to tě pak zavodnění může pořádně potrápit. Pěkně své tělo rozhýbej. Pravidelně se protahuj a procházej. Ideální je nachodit za den alespoň 8 – 10 tisíc kroků. Kromě toho zapoj také kardio a posilování.

Staň se členkou VIP Programu a cvič online z pohodlí domova. Máme pro tebe stovky cvičebních videí, které tě dostanou do formy. Pokud nemáš času nazbyt, najdeš zde také desetiminutové a další krátké tréninky. Každý pohyb se počítá.


Tipy na odvodnění

Saunování pomáhá

Sauna a pára je super způsob, jak ze sebe vypotit přebytečnou vodu. Stačí ti 30 minut a budeš se cítit jako znovuzrozená. Vyplavíš z těla všechny toxiny a vodu. Za zkoušku to stojí, ne?


Lymfatické masáže proti zavodnění a celulitidě

Probuď lymfu při masážích! Taková kvalitní lymfatická masáž tě zbaví otoků, celulitidy a zavodnění. Pečuj o sebe, jak nejlépe dovedeš a uvidíš, že tvé tělo se ti odmění.


Doplňuj vitamíny a minerály

Při odvodňování organismu je důležité zvýšit především příjem hořčíku. My můžeme doporučit naše Magnesium Stay Fit. Obsahuje hořčík v té nejlépe vstřebatelné formě. Kromě toho je vhodné si pohlídat příjem draslíku.

Bylinky proti zavodnění

Vsadit můžeš také na bylinky na odvodnění. Ideálně působí kopřiva, ženšen, pampeliška nebo zelený čaj. My pro tebe máme odvodňovač WATER FIGHTER, který obsahuje komplex bylinek. Odvodni se přírodní cestou! Budeš sice lítat na WC, ale efekt zaznamenáš rychle. Výsledkem ti bude nejen lepší pocit ve vlastním těle, ale také shozená kila.

 

CHCI SE ODVODNIT


Odvodňovač Water Fighter

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty