Běhání v zimě

Běhání v zimě

Odrazuje tě zima od běhání? Holka, garantujeme ti, že vyběhnout v zimě je mnohem lepší než v úporných vedrech. Jak běhat během zimních měsíců? Na co si dát pozor? Jaké to má benefity? To a mnohem více se dozvíš v tomto článku.

Máme pro tebe speciální e-book, kde jsme ti podrobně vypsali, proč se vyplatí zařadit běh v zimě. O některých důvodech si určitě neměla ani tušení… tak pojď na to mrknout. Jsme si jisté, že tě to přesvědčí.

Jak začít s běháním v zimě

1. Pokud nejsi zvyklá běhat, pojď na to postupně.

2. Udělej si běžecký plán, který dodržíš. Pravidelnost je při sportování velmi důležitá.

3. Začni zvolna. Vyběhni 1 – 2krát týdně a postupně intenzitu navyšuj.

4. Nesnaž se hned uběhnout maraton! Zpočátku si dopřej kratší trasy.

5. Sprinty? Intervaly? Nejprve začni s vytrvalostí a poté se vrhni na náročnější styly běhů.

6. Začni na lehčím terénu, postupně přejdi na kopečky.

7. Po běhu se pořádně zahřej a převleč se do teplého a suchého oblečení.

8. Výběr správného oblečení na běhání je důležitý!

9. Základem je mít kvalitní běžecké boty.

10. Nezapomeň na reflexní prvky. Bezpečnost je nejdůležitější!

 
jak začít běhat v zimě

Jak se obléct na běhání v zimě

Základem je správně se obléct. Jak se říká, neexistuje špatné počasí, ale jen špatný výběr oblečení. Pokud půjdeš běhat zabalená jak Eskymák, tak to zrovna moc komfortní nebude. Oblečení by tě nemělo omezovat v pohybu. Drž se pravidla: když vyjdeš z domu, mělo by ti být lehce chladno. Neboj, po chvilce se zahřeješ a bude ti fajn.

Oblečení na běhání v zimě by se mělo skládat ze 3 vrstev. První vrstvou jsou legíny a funkční tričko s dlouhým rukávem. Na tuto vrstvu půjde prodyšná sportovní mikina, která tě pěkně zahřeje, ale zároveň přilne dokonale na tělo, tudíž ti nebude při běhání překážet. A poslední vrstvou je pak nepromokavá bunda nebo větrovka.

Právě proti větru by ses rozhodně měla chránit! Použij běžeckou čelenku, ať ochráníš své uši a také nákrčník. Nahodit můžeš i rukavice, abys měla ruce v teple a nepopraskala ti na nich kůže.

Při teplotách 5 až 10 °C ti postačí funkční triko s dlouhým rukávem a na něj mikina. Pokud je chladněji, pak použij i větrovku. Obecně platí, že by sis na běhání měla obléct o vrstvu méně, než chceš.

běžecké oblečení

Ideální boty na běhání v zimě

Samozřejmě jednou z nejdůležitějších věcí jsou běžecké boty, ty zvol hlavně podle povrchu, na jakém běháš! Výběr opravdu nepodceňuj. Boty by tvé nožky měly udržet v suchu, a hlavně v bezpečí. Vyber si takové, které dobře odolávají nepříznivému počasí. Právě ideální vzorek na podrážce zajistí, že ti to nebude podkluzovat a ty si tak můžeš užít požitek z běhání.

Nezapomeň na reflexní prvky

Jelikož v zimě bývá tma ráno i brzy večer, tak bys měla dbát především na bezpečnost. Pořiď si běžeckou bundu s reflexními prvky nebo sáhni po dodatečných reflexních prvkách, které si přiděláš na oblečení. Pokud je opravdu velká tma, nezapomeň také na čelovku, ať vidíš, kam běžíš.

Vezmi si svůj oblíbený spalovač tuků a pojď vyběhnout. Za tu krásnou postavičku a úžasnou fyzičku to rozhodně stojí.

 
běhání v zimě

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty