Jak hubnout při sedavém zaměstnání

Jak hubnout při sedavém zaměstnání

Pokud máš sedavé zaměstnání, hubne se ti možná mnohem hůře než ostatním. V kanceláři totiž obvykle nemáš moc pohybu. Přesto se v kanclu protáhnout dá a my ti poradíme jak. Navíc i při sedavém zaměstnání se dá hubnout – jen musíš znát pár základních pravidel.

 

Jak zhubnout?

Abys hubla, musíš být v kalorickém deficitu. To znamená, že tvůj výdej energie musí být vyšší než příjem. Energii přijímáme ze stravy, ale i z tekutých kalorií. Naopak do energetického výdeje se řadí hodnota tvého bazálního metabolismu, termický efekt jídla, veškeré aktivity během dne a cvičení. Ano, ty aktivity se během dne nasčítají, ale co když třeba více než 8 hodin denně prosedíš na zadku?

Ti, kteří mají fyzicky náročnější práci, potřebují více jíst, protože spalují více kalorií. I při práci hlavou v kanceláři tělo spaluje kalorie, ale ne tolik, jako když bys makala někde na stavbě. Abys nepřibírala, ale naopak hubla, je potřeba tedy upravit režim.

 

Jak se hýbat při kancelářské práci

- Dávej si krátké pauzy od práce. Zvedni se a protáhni se.

- Pokud ti to práce dovoluje, pořiď si cvičební míč nebo líné kolo, můžeš pracovat a při tom se hýbat.

- Vynést odpadky? Odnést něco kolegyni? Zajít do tiskárny? Využij každou možnost se hýbat.

- Pro oběd si dojdi, neobjednávej si ho.

- Právě obědovou pauzu můžeš využít i na krátké protažení těla.

- Ber to vždycky po schodech, zapomeň na výtah.

- Do práce jezdi na kole nebo vystup o zastávku dříve z MHD a projdi se.

- Ihned po práci jdi na procházku nebo si zacvičit.


Cvičení v kanceláři


Cvičení na zádové svaly v kanceláři

Protáhnout ztuhlé svaly se dá při celodenní rutině stejně tak dobře, jako si dojít pro něco nezdravého do kantýny. Věříme, že zvolíš variantu číslo jedna. Je to totiž opravdu brnkačka. Na klasickém křesle se posadíš a narovnáš záda. Posléze otáčej hlavou ze strany na stranu. Můžeš zvolit úklony nebo krouživé pohyby. Nohy měj pevně na zemi a nezapomínej na pravidelné dýchání. Pro přesnost tohoto cviku se podívej na naše Ladylab Youtube video, kde k tomuto cviku, ale také dalším najdeš podrobnou instruktáž.


Cviky na uvolnění rukou

Dalším cvikem si uvolníš celé ruce a ramena. Postav se hezky rovně s mírně rozkročenými nohami a kruž s nataženími rukami. Uvidíš, že tě cvičení prokrví a bude se ti lépe pracovat. Za předpokladu, že už kolegyně dobře znáš, nemusíš se před nimi stydět. Třeba se k tobě nakonec ještě přidají. 


Sedavé zaměstnání hubnutí

Jídelníček pro lidi se sedavým zaměstnáním

Málokterý člověk ví, co přesně za týden všechno sní. Proto je dobré si koupit zápisníček a všechno si od snídaně až po večerní větrník zapisovat. Jen tak posléze jídelníček dokážeš upravit, aby to společně s protahováním mělo ten opravdový smysl.

Chystej si krabičky do práce. Pokud si jídlo objednáváš, lehce ztratíš přehled o tom, co do svého těla dáváš. Při hubnutí je lepší „krabičkování“.

Jez pravidelně a dostatečně, aby tě nehonily chutě na sladké. Vyzkoušet můžeš náš HUNGER CONTROL, který tě zbaví pocitu hladu jedna dvě. 

Pozor na uzobávání mezi jídly! Často se při práci na jídlo ani nesoustředíme, a pak toho spořádáme mnohem víc, než vlastně potřebujeme.

Měj u sebe vždy pro případ nouze zdravou svačinku, například naše proteinové tyčinky Lady SNACK.

Dbej na dostatečný příjem bílkovin, které tě zasytí. Vynechávat bys neměla ani komplexní sacharidy s vlákninou a zdravé tuky.

Naopak vyhýbat by ses měla extrémně průmyslově zpracovaným potravinám, sladkostem plným jednoduchých cukrů a fast foodům.

Super jsou potraviny s velkým objemem, ale malou kalorickou hodnotou. To je například zelenina, brambory, rýže, ale třeba i meloun. Jez chytře.

Sladké limonády nahraď čistou vodou. Tekuté kalorie jsou zbytečné kalorie navíc do tvého těla!


A pokud si nevíš rady, jak jíst, abys zhubla, objednej si jídelníček na míru od naší nutriční terapeutky Jany Králové. To jsou zaručené výsledky!


sedavé zaměstnání a hubnutí

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty