Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Zbav se tuku rychle!

Nadupaný VIP fitness PROGRAM tě dostane do životní formy!
Makej, hubni a tvaruj postavičku z pohodlí domova,  
a to JEN za 149Kč/měsíčně. 
  • Cvičební videa
  • Tréninkové plány
  • Výzvy
  • E-booky
  • Timer aplikace

Proměny s Ladylab

Proměna / 6 měsíců - 15 kg

Proměna / 6 měsíců - 15 kg

icon_crown.svgRecenze

icon_crown.svgVIP trenérkyicon_crown.svg

Míša Mrázková

Trenérka fitness

Trenérka Míša v Ladylab připravuje videa pro domácí cvičení. Už tisíce holek cvičí podle ní, tak pojď se přidat k nám i ty. Vysněnou postavičku máš na dosah, stačí jen udělat první krok! 

Tréninkové plány ve VIP PROGRAMU pro tebe Míša sestavila tak, abys každý týden odcvičila to, co máš. Čekají na tebe ty nejlepší cviky na zadek a nohy, břicho, ruce a paže a při FULL BODY tréninku dáš zabrat celému tělu! A co takové hodinové spalovačky nebo fitness výzvy? Garantujeme ti, že tričko nezůstane suché. 

Nemusíš přemýšlet, co a jak bys měla cvičit, fitness program tě sám povede. Je to snadné a efektivní. Videa každý týden přibývají, nemusíš se tedy bát, že bys vypadla z formy. 

Šajna

Trenérka fitness

Šajna má ve VIP PROGRAMU svou vlastní kategorii Zhubnout fofrem. Její tréninková videa tě nabijí pořádnou dávkou energie. Bude to MASAKR, ale ty výsledky za to stojí. 

Pojď spalovat kalorie, pořádně se potit, hubnout a tvarovat postavičku. Energická videa se Šajnou tě zaručeně budou bavit. Zbav se tuku rychle! Kategorie Zhubnout fofrem se Šajnou tě dostane do životní formy. S námi je to hračka! 

My tě v tom nenecháme! Tak přestaň se vymlouvat a začni hned.

Jak vypadá VIP program?

Sleduj nás

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě

  
Diagnóza: celiakie

Diagnóza: celiakieCeliakie je první nemocí spojená se senzitivitou na lepek, na kterou se v pátečních článcích zaměříme. Z minulého článku už víš, co je to lepek, dneska si posvítíme na celiakii a podíváme se blíže na život s ní. 

Celiakie – o co se vlastně jedná?

Celiakie je autoimunitní onemocnění.
To znamená, že tělo začne poškozovat buňky tělu vlastní. Celiakie je vrozená genetická porucha, u které dochází ke vzniku genů, které jsou specifické právě pro toto onemocnění. Tyto geny způsobí, že střevní sliznice je daleko více citlivá na lepek. Dochází i ke změnám v imunitním systému. Některé buňky imunitního systému potom začnou mít autoimunitní charakter.
Velmi zjednodušeně se dá celý proces vzniku zdravotních obtížích vysvětlit takto: Jakmile se lepek dostane do kontaktu s buňkami střevní sliznice, geneticky pozměněný imunitní systém začne produkovat protilátky proti vlastním střevním buňkám, namísto proti lepku (cizorodé látce). Tento děj se nazývá zkřížená reaktivita.

Celiakie – co autoimunitní proces způsobuje v těle?

Autoimunitní reakce způsobí vyhlazení střevních klků (výběžků).
Klky jsou vlastně výběžky střevní sliznice, kde se vstřebávají živiny ze stravy. Pod mikroskopem vypadají klky jako koberec s dlouhými chlupy, pokud bys je vyskládala vedle sebe dostaneš plochu cca 300 m², což je plocha asi jednoho fotbalového hřiště. Pokud dojde k vyhlazení těchto klků, dojde i ke zmenšení této plochy pro vstřebávání živin.
Poškozená střevní sliznice nevstřebává živiny.
Nevstřebané živiny pak ve střevech vyvolají průjmy, nadýmání a křečovité bolesti. Zdravotní problémy však vznikají i z nedostatku vstřebaných živin. Což se může projevit zvýšenou únavou a neprospíváním u dětí, chudokrevností a také řídnutím kostí a kazivostí zubů (nevstřebává se vápník). Dalšími mimostřevními projevy může být vyrážka, afty, deprese, poruchy chování, ztráta menstruace, impotence u mužů atd.

Jak přijdu na to, že mám celiakii?

Jedná se o závažné onemocnění, které vyžaduje přísnou dietu. Proto její diagnózu a stanovení bezlepkové diety může stanovit pouze a jenom lékař!!! Pokud máš podezření, že není vše v pořádku určitě neváhej navštívit praktického lékaře. Nezapomeň však na to, že u starších dětí a u dospělých je diagnostika poměrně složitější. Včasná a poměrně snadná diagnostika je pouze u dětí do věku 3 let. U nich se objevují právě ony klasické střevní potíže, jako je neprospívání a nadmuté bříško.

U dospělých jedinců se celiakie může projevit spíše těmi ostatními potížemi, jako je vyrážka, únava, ztráta menstruace. Proto bys u praktického lékaře měla sdělit všechny své problémy. Lékař by měl provést krevní testy na specifické protilátky, jejichž hladina je při celiakii zvýšená a posléze tě odeslat na speciální vyšetření (biopsie) na gastroenterologii. Po pozitivních výsledcích se nasazuje eliminační bezlepková dieta a poté se sleduje, zda došlo k úpravě krevních výsledků.Pokud se po vyřazení lepku výsledky krve zlepší, diagnóza je na světě a jedinec je odkázán k doživotní bezlepkové dietě.
Více o bezlepkové dietě se můžeš dozvědět v dalším článku.

Číst blog
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty