5 věcí, díky kterým ti zdravý pohyb zlepší život

5 věcí, díky kterým ti zdravý pohyb zlepší život

My holky většinou cvičíme především proto, abychom si udržely pěknou figuru a zatočily s přebytečnými kily. Pravidelný pohyb však má i řadu dalších benefitů, které tě možná překvapí. Přečti si, co všechno tvému tělu přináší, a zamiluj si cvičení ještě více!


Endorfiny podpoří pocit štěstí a zlepší náladu

Při pohybu se zvyšuje produkce endorfinů, takzvaných „hormonů štěstí“. Uvolňují se z hypofýzy a putují do mozku, přičemž kromě pocitu štěstí způsobují také zlepšení nálady. Zároveň tyto zázračné hormony pomáhají tlumit bolest a jsou považovány za jakési vnitřní opiáty, které činí náš život příjemnějším.


Hladina endorfinů vzrůstá už zhruba po deseti minutách cvičení. Ještě půl hodiny po ukončení aktivity je až desetinásobě vyšší, než když je tělo v klidu. Rychlost nástupu endorfinů a jejich množství však závisí i na trénovanosti. U trénovaných lidí dochází k produkci endorfinů v mnohem kratším čase a ve větším množství, než je tomu u víkendových sportovních nadšenců.

Sexy tělo = vyšší sebevědomí

Díky pravidelnému sportování se ti bude zlepšovat kondice a měnit se bude i tvoje tělo. S pohledem do zrcadla na vyrýsované křivky budeš vnitřně šťastnější a spokojenější. Zvýší se navíc variabilita tvého šatníku. Konečně si budeš moci dovolit i kratičké kraťásky, ve kterých vyniknou v létě tvé vytvarované nožky!


Lepší psychika a klidný spánek

Za nekvalitním a nedostatečným spánkem stojí velmi často stres a narušená psychika. Pravidelné cvičení je právě skvělým pomocníkem v boji proti stresu, depresi či úzkostem a přináší tak i zlepšení kvality spánku. Konečně se zbavíš stresu a budeš se cítit v mnohem lepší kondici!


Pokud tě trápí horší spánek, kromě pohybu můžeš vyzkoušet také doplněk SWEET SLEEP. Unikátní kombinace bylin v čele s kozlíkem lékařským a meduňkou podporuje zdravý spánek, a tělo tak získává dostatek prostoru k načerpání energie do dalšího dne.


 VYZKOUŠET SWEET SLEEPNabij se nekonečnou energií

Myslíš si, že energii při cvičení pouze vybíjíš? Opak je pravdou! Pravidelná dávka sportu ti naopak přinese obrovskou dávku energie. I když se dostaví únava, bude to únava příjemná, která povede ke zvýšení celkové kondice a lepšímu zdraví. To je velký rozdíl oproti únavě, která přichází z nervů, přebytečných kil a nicnedělání!

Užij si svůj vnitřní klid

Po určité době pravidelného cvičení zjistíš, že si najednou zapomněla na starosti v práci, problémy v rodině i další nepříjemné věci, které tě denně trápily. Cvičení je totiž jakousi aktivní formou meditace. Při fyzické aktivitě se soustředíš pouze na pohyb vlastního těla, zapomínáš na to, co se děje kolem. A to každý člověk v dnešní uspěchané době čas od času potřebuje. Při pravidelném cvičení se ti tak podaří být daleko klidnější a soustředěnější.

Vlastně jakákoliv forma cvičení či pohybu ti pomůže zlepšit kondici, ulevit od stresu, zlepšit psychiku a udělat další krok k cestě za vysněnou postavou. Nejdůležitější je, aby ti pohyb přinášel radost, úsměv ve tváři a bavil tě. Pak teprve přinese kýžené ovoce. Nemusíš trhat hned rekordy na bench pressu, ale i svižnější procházka s příjemnými lidmi může být to pravé ořechové.  A když tě to chytí, tak s postupným zvyšováním kondice pak můžeš běžet i maraton????


Důležité je, aby sis pohyb do svého režimu naplánovala a zavedla v něm pravidelnost. Pokud začínáš, tak pomalu ale jistě. Můžeš vyzkoušet například cvičit doma u videa s naší trenérkou Míšou.ZACVIČIT SI U VIDEA

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty