Můžu jíst ovoce odpoledne?

Můžu jíst ovoce odpoledne?

V dnešním článku ti odpovíme na otázku, která se velmi často opakuje. Ptáte se nás, zda můžete jíst ovoce během celého dne a jestli ovoce vůbec do fitness jídelníčku patří. Na tyto otázky ti odpoví tento článek. Tak si ho pojď přečíst.

Ovoce a hubnutí

1) Ovoce můžeš jíst v jakoukoliv denní dobu, nejen ráno.

2) Abys měla vydatnou svačinku, kombinuj ovoce s bílkovinami a tukem.

3) Ovoce je super alternativa sladkostí, když tě honí mlsná.

4) Po ovoci jako takovém se nepřibírá. Záleží na tvém celkovém denním příjmu.

5) Ovoce obsahuje spoustu pro tělo prospěšných látek.

6) Díky vysokému obsahu vlákniny a vody můžeš sníst větší objem ovoce za méně kalorií.

7) Dej si pozor na smoothie plné cukru a kalorií!

CHCI MLSAT ZDRAVĚovoce

Ovoce můžu jíst jen ráno?

Je to velký MÝTUS, ale rozhodně by ses neměla bát ovoce v jakékoliv denní hodině. Neznamená to, že ráno ti ovoce pomůže zhubnout a večer po něm přibereš. Takto naše tělo opravdu nefunguje. Vždy bude záležet na celkovém kontextu tvého životního stylu (jídelníček, pohyb, spánek…). Takže žádný strach, dej si ovoce klidně i odpoledne.

Jak je nejlepší si dát ovoce?

Ovoce se hodí jako super zdravá svačinka, která ti dodá energii. Aby byla svačina vydatnější, přidej si ovoce do jogurtu nebo si udělej výživné smoothie. Ovoce je zdrojem rychlých cukrů. Dodá ti energii ihned, ale ne na dlouho. Abys měla plnohodnotnou svačinku, skombinuj ovoce s tukem a bílkovinami. Ideálně se jeví právě kombinace jogurtu, ovoce a ořechového másla. To tě pěkně zasytí.

Samotné ovoce si můžeš dát ihned po tréninku, když potřebuješ doplnit energii. Když tě honí mlsná nebo máš chuť na něco sladkého. Je to super alternativa k sladkostem, protože přece jen je ovoce přírodním zdrojem vitamínů a dalších pro tělo prospěšných látek.


ovoce odpoledne

Přibírá se po ovoci?

Nikdy nehledej viníka v pouze jedné potravině. Vždy bude záležet na celkovém denní příjmu energie a výdeji. Pokud přibíráš, pak za to nemůže vyloženě ovoce, ale celý tvůj jídelníček a k tomu neadekvátní pohyb. Z toho plyne jednoduchá poučka: nemusíš se vyhýbat ovoci, i když chceš hubnout.

Ovoce zapadá do zdravého jídelníčku, jelikož obsahuje spoustu vitamínů, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Jelikož má v sobě vysoký podíl vody a vlákniny, můžeš sníst větší objem o menším množství kalorií. A tohle vše se v dietě rozhodně vyplatí!

mýtus o ovoci

Jsou smoothie zdravá?

Jednou z variant, jak si dopřát denní porci ovoce, jsou smoothie. Smoothie se hodí například, když ráno nejsi schopna dostat do sebe snídani. Jídlo ve formě tekutin bude pro tvé trávení snesitelnější. Také lidé, co věčně nestíhají a jedí za pochodu nebo při práci, ocení to, že smoothie se dá cucat i během těchto aktivit.

Pozor si ale dej na vyloženě kalorické bomby plné cukru! Dala sis smoothie ze 3 banánů, 4 jablek a dalších 10 druhů ovoce? Tak to do sebe dostaneš zbytečně moc cukru najednou. Výhodnější je zvolit méně ovoce a doplnit smoothie mléčným výrobkem pro dodání bílkovin a nějaký tukem, abys neměla brzy hlad. Ideální jsou pro doplnění zdravých tuků naše ořechové krémy.

Jaké ovoce má nejméně kalorií

- Nejméně kalorií má bobulovité ovoce. Takové borůvky mají jen 44 kcal na 100 g a maliny 60 kcal na 100 gramů.

- Pochutnat si můžeš také na citrusech, které mají málo kalorií. Takové mandarinky nebo grep mají ve 100 gramech jen okolo 40 kcal.

- Jablko má na 100 g nějakých 52 kcal a banány 89 kcal.

- Skvělý je také meloun se svými 34 kcal na 100 g!

Jak vidíš, ovoce je super. Má na svém kontě spoustu benefitů, proto se vyplatí ho zařadit i v dietě.


Ovoce večer

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty