Vánoční hostina bez kil navíc: Připrav zdravý bramborový salát i cukroví

Vánoční hostina bez kil navíc: Připrav zdravý bramborový salát i cukroví

Vánoce se pomalu blíží a ty se děsíš štědrovečerní večeře a všeho cukroví? Vánoční svátky můžeš zvládnout bez zbytečných kil navíc a přesto zachovat tradici! Máme pro tebe tipy na odlehčený bramborový salát i cukroví, po kterém tak snadno nepřibereš.

Klasická štědrovečerní večeře trochu jinak

Bramborový salát

Pokud chceš mít opravdu odlehčenou verzi salátu, uzeninu a vajíčka nahraď zeleninou. Jestli si bez uzeniny nedokážeš salát představit, z menšího množství kvalitní šunky nemusíš mít výčitky. Majonézu použij jen ve velmi střídmém množství, bohatě postačí jedna polévková lžíce na porci. V případě, že ti salát připadá příliš suchý, nahraď ji alespoň částečně polotučným jogurtem a odlehčenou verzi bramborové pochoutky máš na světě!

Smažený řízek nebo kapr

Kouzlo zdravějšího řízku nebo smaženého kapra spočívá v jeho tepelné přípravě. Obalený řízek či kapra nejprve krátce opeč na pánvi na malém množství tuku tak, aby se nezačal přepalovat. Následně dopékej v troubě na pečícím papíře. Přebytečný tuk pak ještě ideálně nechej vsáknout do ubrousku.
 
Celkově si všeho připrav opravdu jen jednu běžnou porci na večeři. Nikde není řečeno, že musíš vše sníst, i když jsi třeba na návštěvě.

Tipy na nepečené vánoční cukroví

Nepečené čokoládové hrudky

Ingredience:
 
4 hrnky ovesných vloček
 
½ hrnku mléka
 
½ hrnku kokosového oleje
 
½ hrnku holandského kakaa
 
¾ hrnku Snickers Lover arašídového másla
 
¼ hrnku medu
 
½ lžičky soli
 
Postup:

V kastrolku si na teple rozmíchej med, kakao, kokosový olej a mléko. Míchej, dokud se olej nerozpustí a nespojí s všemi surovinami. Poté odstav z plotny a vmíchej vločky, arašídové máslo a sůl. Na plech vyložený pečícím papírem za pomoci lžíce tvoř hrudky. Nech odležet v lednici alespoň hodinu.
 

 

Tak trošku jiné Raffaello

Ingredience (cca na 40 kousků):
 
1 plechovka konzervované cizrny
 
100 gramů mletých ovesných či jiných vloček
 
1 odměrka Ladylab kokosového proteinu
 
80 g strouhaného kokosu
 
50 g Snickers Lover arašídové máslo
 
loupané mandle
 
kokos na obalení
 
Postup:
 
Cizrnu si slij, řádně propláchni a rozmixuj společně s kokosem, proteinem a arašídovým máslem. Směs ideálně ochutnej a v případě potřeby můžeš ještě přisladit Zero sirupem karamel. Poté do směsi přidej vločky, promíchej a tvoř kuličky. Doprostřed každé kuličky vlož mandli a obal ji v kokosu. Nech odležet v lednici.
 
Další inspiraci na vánoční cukroví najdeš na našem blogu v článku 5 skvělých receptů na rychlé a zdravé vánoční cukroví.
 Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty