7 mýtů ve zdravé výživě

7 mýtů ve zdravé výživě

Internet je plný dezinformací. Zejména ve výživě a sportu je těchto nepravdivých blábolů opravdu dost! Jak se v nich vyznat? Připravili jsme si pro tebe článek s nejčastějšími mýty o hubnutí, které se týkají zdravé stravy.

Nevíš, jak jíst? Nutriční terapeutka Jana Králová ti sestaví jídelníček na míru tvým potřebám. Budeš přesně vědět, co svému tělu dopřát, aby bylo zdravé a fit. S námi dosáhneš výsledků!

CHCI JÍDELNÍČEK NA MÍRU

1. Abys zhubla, musíš vyřadit sacharidy.

Chceš být zdravá a fit? Nevynechávej žádnou z makroživin. Důležité jsou jak komplexní sacharidy, tak tuky a bílkoviny. Mnoho lidí, když začíná hubnout, vyřadí sacharidy. Například pečivo bývá obrovským strašákem dietářek. Ale proč? V celozrnném pečivu je nejen energie pro tvé tělo, ale také vláknina pro zažívání.

Neboj se sacharidů! Ano, pokud je vyřadíš, pravděpodobně zhubneš nějaké to kilčo, ale to je způsobeno tím, že sacharidy na sebe vážou vodu a jakmile je omezíš, zbavíš se té vody. Váha ukáže o pár čísel méně, ale jakmile začneš jíst opět normálně, všechna ta kila se vrátí… a možná se jich vrátí ještě víc. Bojuj proti jojo efektu… Hubni správně!

Zdravá strava

2. Tuky nás dělají tučný!

Ani tuků se nemusíš bát. Ano, tuky mají vysokou energetickou hodnotu, ale jsou stejně tak důležité jako další makroživiny. Zaměř se ve svém jídelníčku na zdravé tuky. Ty získáš například z avokáda, ořechů, ryb a podobně.

Platí pravidlo: všeho s mírou, ale rozhodně bys neměla tuky vyřazovat ze svého jídelníčku.

K čemu jsou tuky dobré?

- Jsou významným zdrojem energie.

- Jsou důležité pro vstřebávání některých vitamínů.

- Tuky jsou důležité pro správné fungování hormonální soustavy.

- Ovlivňují imunitní systém.

- Jsou nositelem chuti!

- Dokážou tě zasytit.

3. Po proteinu budeš vypadat jak Arnoldova ségra

Že protein suplementují jen kulturisti? Vyvedeme tě z omylu. Proteinový prášek není nic víc než bílkovina. A bílkoviny potřebujeme všichni! Pokud nezvládáš ujíst svůj denní doporučený příjem bílkovin ze stravy, můžeš si dopomoct proteinem.

Protein je super rychlá svačinka. Doplníš tělu bílkoviny, podpoříš regeneraci po tréninku, a ještě si pochutnáš. Za nás můžeme doporučit náš nejoblíbenější a nejprodávanější protein Choco Bueno.

protein

4. Musíš jíst 5krát denně!

Vždy bude záležet na tom, co nejvíce vyhovuje tobě. No a co že tvá kamarádka zkusila přerušované hladovění a vyhovuje jí to, pokud ty s tím nejsi OK, pak nemá cenu se trápit. Najdi si svůj způsob stravování, který ti bude vyhovovat nejvíce.

Většině lidem vyhovuje jíst 3 velká jídla + dvě malé svačinky. Takhle si rovnoměrně rozložíš jídlo během dne a nebude tě trápit hlad. Nicméně některým z nás nedovoluje typ práce či časová vytíženost jíst 5krát denně, a tak jedí pouze 3krát. O to více se pak ale musí nadlábnout v hlavních jídlech.

Ani jedna možnost není špatně. Záleží jen na tobě, jak si jídlo rozvrhneš.

5. Po 18. h bys neměla jíst

Určitě už jsi ten mýtus, že sacharidy se po 18. hodině ukládají do tuků, slyšela. Opravdu se nejedná o pravdivou informaci. Nefunguje to tak, že v 17:59 bys nepřibrala a v 18:01 bys přibrala. To je blbost! Bude záležet na tom, v kolik chodíváš spát a jak aktivní večer ještě býváš.

Ideálně jez poslední jídlo tak 2 hodiny před spaním, aby ti stihlo vytrávit. Nikdy ale nechoď spát s kručícím žaludkem! To si raději zobni malou svačinku. Pokud se dlouho do noci učíš nebo chodíš na noční směny, pak bys rozhodně neměla v noci hladovět.


jak jíst v dietě

6. Chceš zhubnout? Nejez!

Tohle je rada za všechny peníze… BLBOST! Ke krásné postavě se musíš projíst. Hladovění není správná cesta k vysněné postavě. Navíc jíst správně a dostatečně je dobrá prevence proti jojo efektu. Nechceš přece shazovaná kila nabrat ihned zpátky.

Nevíš, jak jíst? Nutriční terapeutka Jana Králová ti sestaví jídelníček na míru tvým potřebám. Budeš přesně vědět, co svému tělu dopřát, aby bylo zdravé a fit. S námi dosáhneš výsledků!

7. V dietě musíš vyřadit čokoládu

Nemusíš se vzdát svých oblíbených mňamek ani v dietě! My jsme zastánci zdravého a udržitelného životního stylu. Ideální je pravidlo stravování 80 na 20. 80 % z toho, co jíš, jsou nutričně vyvážená a zdravá jídla. Zbylých 20 % mohou být průmyslově zpracované potraviny a všechny ty dobrůtky, které ti moc živin nedodají, ale zato uspokojí tvou duši.

CHCI JÍDELNÍČEK NA MÍRU


mýty ve zdravé výživě

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty