Hubnutí na kole: Kolik spálím kalorií?

Hubnutí na kole: Kolik spálím kalorií?

Dnes je Evropský den jízdních kol, tak pojď si s námi připomenout, proč je právě jízda na kole super! Dozvíš se, kolik kalorií během cyklistiky spálíš, jestli je to sport vhodný na hubnutí a také jestli je lepší jízda na kole v přírodě nebo rotoped.

Proč jezdit na kole?

Jízda na kole je vhodná téměř pro všechny! I pokud máš nějaké to kilčo navíc, jízda na kole může být způsob, jak shodit tuk. Je šetrnější ke kloubům než běh. A navíc! Můžeš využít také trenažéry a trénovat z pohodlí domova.

Cyklistika v přírodě má blahodárný vliv na psychiku. Jen tak vyrazit ven, nadýchat se čerstvého vzduchu, objevovat krásy Česka, na chvíli vypnout hlavu a prostě jet… Je to opravdový balzám pro duši. Kromě toho můžeš využít kolo k socializaci a vyjet s partou kamarádů objevovat nová krásná místa. Užijete si spoustu legrace.

A samozřejmě jízda na kole patří mezi kardio aktivity, které spalují tuky, proto ti mohou pomoct na cestě za vysněnou postavou. Odměnou ti budou krásně vypracované nožky a pevná lýtka.


Spalování kalorií při jízdě na kole


Kolik spálím kalorií při jízdě na kole?

Taková 60kg holka spálí za hodinu jízdy na kole cca 550 kalorií. To, kolik budeš spalovat, však záleží na mnoha faktorech. Bude záležet na tom, jakou rychlostí pojedeš, jaký je terén (pokud jedeš do kopce, pořádně si mákneš) a také jak dlouho pojedeš.

No a samozřejmě důležitou roli hraje tvá výška, váha, trénovanost, povětrnostní podmínky a podobně. Dá se ale říct, že kolo je super nástroj, jak spalovat kalorie. Chceš spalovat ještě více kalorií a dosáhnout konečně výsledků? Dej si před výjezdem nejúčinnější spalovač tuků FAT KILLER a CARNITIN.CHCI ZHUBNOUT


Jak zhubnout jízdou na kole?

Jak jsme již zmínili, jízda na kole pálí kalorie, proto ti pomůže s hubnutím. Jelikož tělu chvíli trvá, než začne spalovat tuky ze svých zásob, doporučuje se aktivita alespoň 45 minut, a to ideálně 3 – 4krát týdně.

Nespoléhej se ale pouze na jízdu na kole. Zařaď také silový trénink, aby sis vypracovala postavičku. A přidej i další super aktivity (brusle, plavání, běh…), abys to měla pestré.

Ve své fitness rutině bys neměla zapomínat ani na regeneraci, která je pro tvůj progres velmi důležitá. Nech své svaly někdy odpočívat.


rotoped a hubnutí


Kolo nebo rotoped? Co je lepší?

Spousta lidí si zamilovalo také trenažery, které simulují jízdu na kole. Není se čemu divit, je to skvělý nástroj k hubnutí. Můžeš šlapat za jakéhokoliv počasí v pohodlí domova. U šlapání na rotopedu si můžeš pustit oblíbený seriál nebo film. Můžeš se u toho učit nebo na líném kole dokonce i pracovat! Pro každého, kdo šetří čas, je to skvělá volba.

Je ale rotoped stejně efektivní jako jízda na kole venku? Záleží na mnoha faktorech. Přece jen jízda venku na kole bude náročnější. Musíš počítat s povětrnostními podmínkami a s náročnějším terénem. Každopádně i doma na rotopedu si můžeš pořádně máknout. Moderní cvičební přístroje mají speciální funkce pro nastavení intenzity jízdy. Můžeš si tak dát 10 minut rozehřátí na rotopedu před tréninkem nebo naopak po tréninku.

Obě varianty mají něco do sebe. Rotoped může být pro mnoho lidí pohodlnější a dostupnější, ale jízda na kole venku může být zase o něco pestřejší, zábavnější a můžeš ji spojit s výletováním, pročištěním hlavy na čerstvém vzduchu a s objevováním nových míst. Bude záležet na tobě, kterou variantu si oblíbíš. Z hlediska hubnutí jsou účinné obě! Každý pohyb se počítá.

Jízda na kole hubnutí

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty