Kdy je nejlepší cvičit: ráno, odpoledne nebo večer?

Kdy je nejlepší cvičit: ráno, odpoledne nebo večer?

Často se nás ptáte, v jakou denní dobu je nejlepší cvičit. Někteří preferují cvičení ráno nalačno, jiní si rádi zacvičí v odpoledních hodinách po práci nebo po škole a další fitness nadšenci nedají dopustit na večerní cvičení! Co je ale nejefektivnější z hlediska progresu?

Kdy je nejlepší cvičit, když chci zhubnout?

Ideální čas na cvičení při hubnutí bude u každé z nás jiný a vždy bude záležet na tom, co tobě vyhovuje nejvíce. Kdy přesně a jak cvičit budeš, to je zcela na tobě. Každý pohyb se počítá, tak na sebe buď pyšná, ať už to bude kdykoliv!

Pokud najdeš ten IDEÁLNÍ čas, kdy je pro TEBE nejlepší cvičit, je to super. Cvičení získá určitý řád a pravidelnost. Právě tato pravidelnost zajistí, že u cvičení zůstaneš a nevzdáš to po pár týdnech.

A hlavně nezapomeň, že cvičení by se mělo podřizovat tvému životu, ne ty cvičení. Mělo by se stát přirozenou náplní tvého aktivního dne. To není hubnutí – to je zdravý životní styl, který zohledňuje veškeré individuální aspekty.

Pokud stále tápeš nad tím, co a jak cvičit, pak tu pro tebe máme E-book: FULL BODY – Dokonalá postava. Profesionální trenérky pro tebe sestavily efektivní tréninkový plán, který tě dostane do formy. Procvičíš celé tělo. Můžeš cvičit kdykoliv a kdekoliv a uzpůsobit si jednotlivé tréninky na míru sobě samotné. Krůček po krůčku se tak budeš přibližovat své vysněné postavě.

Ukázka z E-booku: FULL BODY – Dokonalá postava:

tréninkový plán

Je lepší cvičit ráno, nebo večer?

Nejlepší doba cvičení závisí na tvém biorytmu. Pokud jsi spíše noční sova a ráda ponocuješ, pravděpodobně pro tebe cvičení ráno nebude to pravé a raději si přispíš. Pokud jsi ale typické ranní ptáče, které vyskočí z postele a je plné energie, pak tento elán můžeš využít právě ke cvičení. Nastartuj den aktivně!

Při brzkém tréninku si splníš svůj cíl hned z rána, a pak už na to celý den nemusíš myslet. V opačném případě to třeba odkládáš na později, a nakonec se zasekneš u sledování seriálů a ke cvičení večer už se ani nedostaneš.

Cvičení a hubnutí

Cvičení nalačno: ano, nebo ne?

Je nutné říct, že záleží především na tom, co TOBĚ vyhovuje. Vyzkoušej si to! Někdo se ráno cítí bez jídla slabý, unavený, dělá se mu špatně a celkově pak trénink není tolik kvalitní, jak by mohl být. V tom případě se nasnídej.

Další možností je dát si před tréninkem protein. Vyzkoušej náš PROTEIN SWEET MIX, který obsahuje 3 slaďoučké balíčky proteinů. Bílkoviny v proteinu ochrání tvé svaly při cvičení a když půjdeš cvičit sacharidově nalačno, spalování tuků začne dříve než po vydatné sacharidové snídani. Tělo je z noci vyhládlé, a to může být výhoda ve formě spálených kalorií navíc.

Pokud máš ráno čas se v klidu nasnídat, dopřej si bohatou snídani, která ti dodá dostatek energie na cvičení.Třeba tvé výsledky budou lepší. A kdy cvičit po jídle? Po jídle počkej 1-2 h, než jídlo strávíš, a pak se vrhni do tréninku.

Kdy je nejlepší cvičit

Je cvičení večer dobrý nápad?

Pokud jsi celý den ve spěchu a nemáš chvíli čas, pak pro tebe může být nejlepší možností cvičení večer. Otázkou ale je, jak pozdě večer budeš cvičit. Obecně se nedoporučuje větší pohybová aktivita těsně před spaním. Tvé tělo bude nabuzené, „rozjeté“ a po cvičení navíc potřebuje doplnit energii ve formě kvalitní stravy. No a s plným žaludkem chodit spát? To může mít negativní vliv na kvalitu spánku. Není tedy vhodné cvičit až v příliš pozdních večerních hodinách.

Pokud používáš nakopávače či spalovače před tréninkem, pak ve večerních hodinách zvol náš ACAI BOOST, který neobsahuje kofein. Kofein ve večerních hodinách by mohl mít negativní vliv na usínání.

A nakonec nezapomeň, že vždycky je lepší si zacvičit TEĎ než NIKDY. Ať už bude jakýkoliv čas. Nenech se ovlivnit tím, kdy cvičí kamarádka. Každá jsme jiná, poznávej své tělo a ono ti nejlépe napoví, kdy je ta nejlepší doba.

JDU CVIČIT


Pojď si s námi zacvičit! Ve VIP PROGRAMU na tebe čeká kompletní tréninkový plán, při kterém procvičíš všechny svaly v těle. Fitness trenérka Míša Mrázková si pro tebe připravila ty nejeefektivnější cviky na zadek a nohy, bříško, ruce a paže… no zkrátka na celé tělo. Nebudeš muset přemýšlet nad tím, co cvičit. Přihlásíš se do VIP PROGRAMU a mákneš si.

online cvičení

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty