Stačí 10 tisíc kroků denně pro hubnutí?

Stačí 10 tisíc kroků denně pro hubnutí?

Určitě už jsi to slyšela – 10 tisíc kroků denně jako ukazatel zdravého životního stylu. Chůze je skvělá! Je to perfektní doplněk k hubnutí, umožňuje nám se udržet v kondici, a navíc také její působení na psychiku je pozitivní.

Proč je nastavena hranice 10 tisíc kroků?

10 tisíc kroků je cca 7 km a tuto vzdálenost ujdeš přibližně za 1 hodinu a 30 minut. Při ujití 10 tisíc kroků spálíš zhruba 450 kcal. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech – zda je to chůze do kopce, jak moc rychle jdeš, jakou máš fyzičku a podobně. Právě hodinka a půl pohybu denně je z hlediska zdraví a kondice obecně doporučována pro každého. Dalo by se tedy říct, že 10 tisíc kroků je skvělý benefit pro naše zdraví. Pokud chceš zhubnout zdravě a bez jojo efektu, pak by se i chůze měla stát tvým denním šálkem kávy.

Tak kolik kroků denně musím ujít?

Není to žádná povinnost. A již při krokování od 6 tisíc kroků za den se dá životní styl považovat za aktivní. Jestliže máš náročnou práci a celý den někde pobíháš (například jsi povoláním zdravotní sestra), pak opravdu není nutné ještě po práci krokovat.

Když si jdeš zacvičit na hodinu do posilovny, pak se nemusíš trápit ještě dalšími 10 tisíci kroky.Postačí jich méně. Nic se nemá přehánět, ani pohyb.

Pokud ale máš například rest day a rozhodla ses regenerovat svaly po náročném cvičení, pak ti právě tento aktivní odpočinek v podobě procházky může pomoct!

Krokování a hubnutí

Jak hubnout chůzí?

Pokud začínáš hubnout a nechceš přepálit začátek, pak můžeš začít právě chůzí. Chůze je vhodná téměř pro všechny. Pokud jsi například po porodu, pak je tohle ideální aktivita, jak se udržet fit. Není to nic extrémně náročného, co bys nezvládla.

A jak účinně zhubnout chůzí? Můžeš postupně zrychlovat tempo, zdelšovat trasy, vybírat náročnější terén (do kopce)a pokud navíc tato aktivita bude trvat alespoň 45 minut, pak už je to slušné kardio! Před takovou svižnou procházkou si můžeš dát náš vícesložkový spalovač FAT KILLER pro redukci tělesného tuku.

Chůze je pro tělo přirozená. Krokování tě udrží aktivní, zlepšuje fyzičku, utužuje imunitu, pálí kalorie (za hodinu chůze spálíš až 300 kcal), trávení ti poděkuje a také při procházce pročistíš hlavu. Dej si pauzu od učení nebo od práce a jdi se projít. Vyšší produktivita zaručena! Po procházce na čerstvém vzduchu budeš mít hned lepší náladu.

Na co si dát pozor při krokování?

Při chůzi si pohlídej správné držení těla. Měla bys mít zpevněný střed těla – žádné vypoulené nebo zatáhnuté bříško a nepřirozeně vystrčený zadeček nechceme! Hlídej si také pravidelný dech, dostatečně intenzivní tempo (s tím ti mohou pomoct také chytré hodinky s měřením tepu) a především dle počasí zvol dobré oblečení a vhodnou obuv.

Jak zhubnout nohy chůzí

Tipy, jak splnit 10 tisíc kroků denně

- Choď všude pěšky!

- Pokud to není možné, pak vystup o zastávku dřív a trasu dojdi pěšky.

- Nepoužívej výtah, ale jdi pěkně po schodech.

- O pauze v práci si zajdi na oběd do vzdálenější restaurace.

- Vydej se na nákup.

- Uklízej, protože i při úklidu se naběháš, a navíc spálíš nějaké kalorie.

- Pokud máš malé dítě, pak máš vyhráno! Takový hlídání dítěte je sport samo o sobě.

- Můžeš se také hecovat se svou kamarádkou a předhánět se, kdo ujde více kroků – to může být motivace.

Nakonec se stane chůze tvou přirozenou součástí dne. Ani si nevšimneš, že něco děláš pro své tělo, a výsledky se dostaví!

Jak zhubnout chůzí

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty