Jak zhubnout zdravě a bez jojo efektu?

Jak zhubnout zdravě a bez jojo efektu?

Pokud ses rozhodla začít hubnout, tvou prioritou by mělo zůstat především zdraví. Jdi na to správně! Nepouštěj se do bezhlavých šíleností, které nepomohou ani tvé postavě a ani tvé psychice. V tomto článku si ukážeme, jak zdravě zhubnout, představíme ti tipy na hubnutí a také si řekneme, jak poznáš, že hubneš správně.

Jaký váhový úbytek je při hubnutí normální?

Ideální rychlost hubnutí se uvádí jako úbytek cca 0,5 kg za týden. Zajímavou informací je, že 1 kg tukové tkáně obsahuje 7 700 kcal. Pokud je ale tvá startovací váha vyšší a změna životního stylu razantnější, pak můžeš očekávat rychlé hubnutí.

Je možné, že z počátku půjde váha dolů snáz. Omezíš příjem jednoduchých cukrů ze sladkostí a také ultra průmyslově zpracované potraviny, které jsou plné soli, tudíž tělo pustí vodu a tím pádem „splaskneš“.

Pokud chceš, svou váhu si zkontroluj jednou týdně (vždy ve stejný čas a nejlépe po návštěvě toalety). Uvědom si ale, že číslo na váze ovlivňuje mnoho faktorů – vyprazdňování, složení a hmotnost jídla, menstruační cyklus, náročnost tréninku… Někdy se vyplatí sledovat raději tělesné míry nebo si fotit porovnávací fotografie.

Jak zhubnout rychle?

Rychlé hubnutí není úplně žádoucí. Pokud ti váha ukazuje až příliš velké úbytky, pak tě musím zklamat. Pravděpodobně je to pouze voda a v horším případě pak už i svalová hmota. A svaly si chceme udržet! Jak se říká: svaly pálí tuky. Čím více svalové hmoty budeš mít, tím více si můžeš dovolit jíst. Mělo by pro tebe být stěžejní chtít hubnout tuky a udržet si přitom svaly.

Zdravé hubnutí

Doporučuji začínat vždy na co nejmenším kalorickém deficitu. Pokud budeš hubnout pomalu, není to špatně. Naopak. Je tak větší šance, že u tohoto životního stylu vydržíš. Není to taková změna, není to takové omezování a výsledky i tak přijdou – sice pomaleji, ale přijdou. A pak když se hubnutí již zastaví, můžeš opět lehce ubrat z kalorického příjmu. Pokud bys hned na začátku ubírala hodně jídla, pak už by ses neměla kam posunout, když by se hubnutí zastavilo. A vždy chceme hubnout na co největším příjmu!

Tipy, jak konečně zhubnout zdravě a bez extrémů

Whole 30, paleo, raw, low carb, přerušovaný půst… těch stravovacích stylů je opravdu hodně. Otázkou pro tebe ale je: Dovedeš si představit, že se takto stravuješ ještě za 15 let? Vždy bys měla hledat takový styl stravování, u kterého vydržíš navždy. Neměla by to být dieta, ale životní styl.

Navíc pokud tvůj denní příjem bude rapidně nízký, pak sice váha půjde dolů, ale dá to zabrat tvé psychice. Budeš podrážděná, nebudeš mít dostatek energie na práci, učení či sport, budou trpět tvé kognitivní funkce, regenerace bude stát za nic… Tohle není zrovna stav, u kterého by člověk chtěl vydržet celý život.

Zdravé hubnutí

Jdi na to správně! A pokud tápeš nad tím, jak na to, pak oslov na jídelníček Janičku s Kristýnkou. Ty ti rády poradí, jak nastartovat zdravé hubnutí. Sestaví ti jídelníček na hubnutí na míru tvým potřebám. Zhubni bez hladovění a jojo efektu!

Hledáš praktický návod na hubnutí?

Pokud chceš zdravě hubnout, pak by ses měla zaměřit nejen na stravu a pohyb, ale také na stresový managment, regeneraci a spánek. Hubnutí je kombinací všech těchto životního aspektů.

Máš perfektně vyladěnou stravu i pohyb, ale chybí tvému tělu potřebná regenerace? Tuky nepustí. To může být důvod, proč nehubneš.

Mít pod kontrolou svou psychiku není zrovna lehké. Žijeme ve stresující době, je na nás kladen ze všech stran velký tlak… Stres je součástí života, proto bychom se s ním měli naučit pracovat. Cest, jak toho dosáhnout, je mnoho. Některým pomáhá meditace, jiným jóga nebo také návštěvy psychoterapeuta. Objev, co pomáhá tobě!

Možná se to zdá složité, ale někdy stačí vědět, PROČ to děláš a také CHTÍT to dělat. Pak to půjde snáz.


CHCI SE ZBAVIT TUKU


Zdravé hubnutí

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty