5 rad, jak pečovat o vlasy II.

5 rad, jak pečovat o vlasy II.

V prvním článku jsme si řekly, jak se k našim vlasům správně chovat, abychom je zbytečně nepoškozovaly a byly krásně lesklé a zdravé. Doufám, že sis mé rady osvojila a zapojila do své rutiny. Bez toho ti totiž ani ta nejdražší kosmetika nepomůže.

Jestli ti první článek utekl, tak klikni sem: 5 RAD, JAK PEČOVAT O VLASY I. 


Dnes jsem dala dohromady 5 nejčastějších otázek, na které se mě ptáte.


1. JAK ČASTO SI MÝT VLASY?

Méně je někdy více. Když si vlasy budeš mýt často, tak bude docházet k tomu, že se ti bude vysušovat pokožka hlavy a aby se chránila, bude produkovat více mazu, takže se ti vlasy budou více mastit.
Sama si hlavu myji 2 x týdně a úplně to stačí. Častěji pouze ve výjimečných případech, když mě čeká nějaká důležitá pracovní schůzka nebo společenská událost a chci být opravdu hezká. Když už je to za pět dvanáct,
tak udělám culík a je vyřešeno. 2. JAKÝ ŠAMPON POUŽÍVAT?

Tohle je velmi individuální věc. Šampon, který vyhovuje mně, nemusí vyhovovat tobě. Nejlépe uděláš, když zjistíš svůj typ vlasů a podle toho si konkrétní šampon pořídíš. Já sama používám například šampon pro větší objem.3. VADÍ ŽEHLENÍ VLASŮ?

Nejsem moc zastáncem žehličky. Občas po ní sáhnu, ale jen výjimečně. Spíše si pohraji s foukáním a pak není třeba vlasy vůbec žehlit. Tak či tak, bys měla použít správnou péči před tepelnou úpravou - sprej, který vlasy ochrání před vysokou teplotou žehličky, kulmy nebo fénu. 

Pokud máš vlasy suché a chceš si je trochu přežehlit, tak sprej určitě použij. Nezapomeň, že je důležité, nechat vlasy po spreji pořádně vysušit. Pomůžeš si třeba fénem a potom až můžeš použít žehličku. Vlasy musí být před žehlením 100% suché, jinak se poškodí.

4. JAK DOSTAT DO VLASŮ OBJEM?

Tak to je přesně můj problém. Vlasy mám dlouhé a díky tomu, že jsou těžké, nemám takový objem, jaký bych si přála. Abych do vlasů objem dostala, používám tužidlo. Vlasy si vyfoukám v předklonu a pak použiju mou tajnou zbraň - krepovačku, kterou si vlasy nakrepuji u kořínků.

Další možností je vlasy natupírovat, ale to osobně moc nemusím, protože se vlasy pak těžko rozčesávají
a mohlo by je to zbytečně poškodit.

5. VLASY MI NEROSTOU, CO S TÍM?

Pokud dodržuješ všech 5 pravidel z předchozího článku a vlasy ti i tak nerostou, může být problémem špatný životní styl a určitě by to chtělo vlásky vyživit zevnitř. Naše vlasy potřebují kvalitní péči zvenčí,
ale zároveň i zevnitř. Účinným pomocníkem jsou právě vitamíny, které podporují nejen růst, ale celkovou kvalitu a zdraví našich vlasů. 
A tak si říkám, že bychom tady s holkami v Ladylab mohly dát naše hlavy dohromady a společně s odborníky na slovo vzaté vytvořit recepturu vitamínů pro dokonalou hřívu, hmm? 
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty