Jak na intervalový běh

Jak na intervalový běh

Já sama patřím k největším milovnicím intervalového běhu. Upřímně, je to těžké, sáhneš si u toho na dno, ale ty výsledky stojí za to.

Moje motto:

“You vs You”Co to vlastně intervalový běh je? Při intervalovém běhu se střídají úseky vysoké intenzity s méně intenzivními úseky a tyto cykly se několikrát opakují. V dnešním článku si řekneme, jaké má intervalový běh výhody a proč by jsi ho měla vyzkoušet.


1. HUBNUTÍ
Díky intervalům se zrychlí tvůj metabolismus a efektivně hubneš. Zrychlení metabolismu dosáhneš samozřejmě i při běžném cvičení, ale výhodou intervalového běhu je ten, že tvoje tělo spaluje tuky i po tréninku, a to až NĚKOLIK HODIN!
Pro představu- při LISS kardiu přestaneš spalovat po skončení cvičení a při intervalech spaluješ ještě dlouhé hodiny po dokončení běhu.


2. ZLEPŠENÍ KONDIČKY
Osobně to na tom miluju nejvíc. Od té doby, co jsem do svého tréninkového plánu zařadila intervaly, vidím výrazné zlepšení při všech ostatních trénincích, ať jde o běh na dlouhou trať, nebo vytrvalost…
Věřím, že každý, kdo zkusil, mi dá za pravdu.

3. ÚSPORA ČASU
“Na cvičení nemám čas”
Jestli tohle někdy uslyšíš od kámošky, tak jí pošli odkaz na tenhle článek :)
Kouzlo intervalů ocení všichni, kdo nechtějí investovat svůj čas do cvičení. Na intervaly ti stačí 30 minut (ale pokud chceš, můžeš si nastavit
i delší).4. NENUDÍŠ SE
Při představě, jak šlapeš hodinu na páse, se ti protočí oči? Chápu, nezní to moc zábavně.
Intervalový běh je oproti tomu o dost hravější a zábavnější. Pokaždé můžeš zvolit jiný časový úsek, rychlost. Když budeš chtít, nikdy nebude tvůj trénink stejný a nudný.


5. MŮJ TIP NA INTERVALOVÝ BĚH PRO ZAČÁTEČNÍKA
10 minut zahřátí - běž rychlostí, která je ti příjemná a nevyčerpá tě.


6 kol:
1 min. rychlý běh
1 min. výklus


Závěr tréninku:
10 minut - uklidnění, pomalý běh


Vyzkoušej takový trénink a podle toho, jak to zvládneš, tak si nastav intervaly pro příště. Můžeš si nastavit delší interval, zvýšit rychlost…
To už je na Tobě a Tvé kondici.

Tak co, jdeš do toho? :)

Petruška
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty