Zamilujte si spánek, prospívá vašemu hubnutí

Zamilujte si spánek, prospívá vašemu hubnutí

Hubnout se dá i ve spánku. Zdá se vám to jako utopie? Pokud budete spát dostatečný počet hodin a váš spánek bude kvalitní, můžete své tukové zásoby spalovat i během příjemného snění. Zapište si do diáře, že vaši hezkou postavičku nemusí tvořit jen pohyb a zdravá strava, ale i spánek.

Není na místě myslet si, že stačí spát jako Šípková Růženka a veškerou práci za vás vykoná lenošení v posteli. Ano, tělo spaluje tuky i v noci, ale pouze pokud dodržujete pravidla zdravého životního stylu. Koláč, kakao a vyhřátý pelíšek nebude to pravé ořechové.

Jak hubnout ve spaní

Už studie univerzity v Surrey ukázaly, že lidé, kteří spí přes noc méně než 6 hodin, nehubnou. Hůře jim funguje metabolismus, tělo dobře nenakládá s bílkovinami – a ty, jak je známo, jsou potřebné k regeneraci svalů. Lidé, kteří příliš málo spí, toho pak přes den více sní. Jejich apetit je nabuzený, hůře odolávají potravinovým hříchům. Kdo málo spí, sníží se mu hladina leptinu a zvýší hladina ghrelinu, jenž zvyšuje chuť k jídlu.

Jak dlouho tedy ideálně spát? Podle vědců ze Surrey metabolismus nejlépe pracuje a tělo spaluje při 10 hodinách spánku.

Zní to úžasně, nemyslíte? Ovšem proti této teorii jdou slova dalších odborníků. Podle doktora Daniela Kripkeho z UCSD (University of California, San Diego), který se specializoval přímo na výzkum spánku, příliš mnoho spánku tělu neprospívá. Lidé, kteří spí každou noc 7 hodin, mají podle jeho průzkumů nejnižší úmrtnost. Ten, kdo spává až 10 hodin, měl ve výzkumu tohoto psychiatra nejhorší výsledky – dokonce horší, než kdyby spal jen 3 hodiny.

Je tedy otázkou, kterou ze studií se řídit. Nejspíše zlatou střední cestou, tedy 8 hodinami spánku.

The Pape Diet radí, co jíst a jak spát

To, že máte sacharidy jíst hlavně dopoledne a bílkoviny odpoledne, jste už jistě slyšely. Možná jste ale dosud netušily, že s tím přišel německý odborník na výživu Detlef Pape, podle kterého je navíc každý den nutné završit kvalitním spánkem. Ve své The Pape Diet radí lidem, kteří nechtějí přibírat, aby tělu zajistili osmihodinový spánek.

Vyspěte se dorůžova

Ve fázi hlubokého spánku tělo produkuje růstový hormon, který je výborným spalovačem tuku. A když spánek, tak ať je kvalitní! Jak ho ale navodit? Existuje hned několik metod, které pomohou tomu, abyste se dobře vyspala a vstala s pozitivní náladou. Zkusit můžete hořčík nebo šálek teplého heřmánkového čaje před spaním. Spěte ve vyvětrané místnosti při absolutní tmě. Tma je zásadní pro hlubokou REM fázi spánku.

Pokud vás budí melodie z mobilního telefonu, vyměňte ji za obyčejný budík, který mívali vaši rodiče či prarodiče. Mobilní telefony do ložnice totiž vůbec nepatří. Světlo, které vychází z displeje mobilu či jiné elektroniky, snižuje produkci hormonu melatoninu. Bude se vám hůře usínat, fáze REM (důležitá pro posílení paměti a mentálního výkonu) se zkrátí. Pokud spíte vedle svého mobilního telefonu, nedivte se druhý den své nesoustředěnosti, únavě a nervozitě.

Aby byl váš spánek co nejlepší a nejvíce vám toho dal, snažte se usnout nejpozději ve 23 hodin. Pokud je to na vás příliš brzy, je třeba si uvědomit, že šidíte samy sebe. Právě o jedenácté hodině se totiž ve vašem těle uvolňuje nejvíce melatoninu, což je hormon posilující hluboký spánek.

Chcete-li podpořit svůj metabolismus během spánku, zkuste pomocníka s patřičným názvem Night Burner. Nemá žádný negativní vliv na délku a kvalitu spánku, naopak napomáhá lépe spalovat tuky v průběhu vašeho sladkého snění.

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty