Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Posuň své hranice o kus dál a jdi si tvrdě za svou vysněnou postavičkou! Mám pro tebe VIP fitness PROGRAM

s kompletním trénikovým plánem, který tě dostane do formy!

Makej na sobě doma před televizí a ušetři tak balík peněz za fitko.

Se mnou cvičíš jen za 149 Kč/měsíčně.

Míša Mrázková - Trenérka fitness

Ahoj, jsem Miška a v Ladylab připravuji fitness videa už přes rok. Za tuto dobu jsme s týmem natočili desítky videí, podle kterých už cvičí tisíce holek v Čechách i na Slovensku.

A teď pro tebe mám novinku! Nadupaný fitness VIP program, který tě dostane do formy.

Videa, která na tebe čekají ve VIP programu jsou prodloužená a poskládaná tak, aby si každý týden odcvičila to, co máš! Nemusíš tedy přemýšlet, co a jak bys měla cvičit, program tě sám povede! A navíc, videa budou každý týden přibývat, nemusíš se tedy bát, že bys vypadla z formy!

Měsíční členství ve VIP Programu tě vyjde na pouhých 149 Kč.

Přestaň se vymlouvat a začni hned!

Dej do toho vše!

Kontakt: misa.mrazkova@ladylab.cz

Slevy

Sledujte nás

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě

  
Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupinZajímá tě, jaký typ stravování by podle tvé krevní skupiny pro tebe byl nejvhodnější, a jak tato dieta vlastně funguje? V článku se dozvíš i můj názor, jakožto nutričního terapeuta.

Základní principy

Teorie stravování podle krevních skupin je postavená na odlišných znacích (antigenech) jednotlivých krevních skupin. Díky specifickým znakům jednotlivých krevních skupin by měla mít každá krevní skupina pro ni vhodné, nevhodné a neutrální potraviny.
Tato dieta dle Dr. Petera J.D. Adama využívá toho, jak se krevní skupiny vyvíjeli v čase a rozděluje nositele jednotlivých krevních skupin na: sběrače (krevní skupina A), lovce (O), pastevce (krevní skupina B), a „smíšené konzumenty“ (AB).

Výběr potravin

KREVNÍ SKUPINA: A

Obecně by se dalo říct, že se jedná o vegetariánskou stravu. Dle některých teorií totiž jedinci s krevní skupinou A tíhnou k srdečním a cévním onemocněním a měli by se živočišné stravě bohaté na tuky vyhýbat.

VHODNÉ POTRAVINY: luštěniny všeho druhu, zelenina, rostlinné oleje, amarant, ananas, meruňky, třešně, z masa omezeně ryby (kapr, losos, treska), z mléčných výrobků především kozí mléko.

NEVHODNÉ POTRAVINY: červené maso, sýry, podmáslí, banány, meloun, maracuja, kešu, pistácie a spoustu dalšího.

KREVNÍ SKUPINA: 0

Krevní skupina 0 je pravým opakem krevní skupiny A. Dala by se přirovnat k paleo stravě s vysokým obsahem živočišných potravin. Dle teorií o této dietě totiž jedinci s krevní skupinou 0 tíhnou spíše k pomalejšímu metabolismu a onemocněním štítné žlázy, tudíž by měli omezit rostlinnou stravu bohatou na fytáty.

VHODNÉ POTRAVINY: maso, ryby, vnitřnosti, rajčata, římský salát, brokolice, oleje a semínka.

NEVHODNÉ POTRAVINY: vejce a mléčné výrobky, obiloviny kvůli obsahu lepku, luštěniny.

KREVNÍ SKUPINA: B

Jedinci s krevní skupinou B mají dietu volnější. Mohou konzumovat většinu masa s výjimkou kuřecího a vepřového. Mohou konzumovat dokonce většinu mléčných výrobků. Vyhnout by se měli pouze kukuřici, luštěninám, pšenici, semínkům a většině ořechů. V neposlední řadě mají zakázané i některé druhy zeleniny (rajčata, dýně, brambory, zelí).

KREVNÍ SKUPINA: AB

Tato dieta je ze všech nejomezenější. Pro jedince jsou nevhodné potraviny ze skupiny A i B. Měli by ideálně konzumovat pouze mořské plody a řasy, tofu, zakysané mléčné výrobky, vejce, čočku a luštěniny. Zakázané je pro ně rýže, obiloviny, zelenina, z ovoce mohou pouze některé druhy. Zapomenout můžou zcela na hovězí a kuřecí maso, obiloviny, fazole, ořechy, mango a banány.

Názor nutričního terapeuta

Musím se přiznat, že všechny diety mi přijdou příliš striktní a omezující. Nemohu ale tvrdit, že mi nepřišlo zajímavé, že by naše genetická výbava předurčovala pro nás vhodné a nevhodné potraviny. Kdyby tomu tak opravdu bylo a lidé by se podle těchto systémů stravovali, měli bychom o daleko méně civilizačních onemocnění jako je například infarkt, vysoký tlak, cukrovka a v neposlední řadě obezita.

Bohužel žádná z uvedených teorií není podložená vědeckou studií, a proto zůstává pouze nepodloženou teorií.
Číst blog
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty