Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Posuň své hranice o kus dál a jdi si tvrdě za svou vysněnou postavičkou! Mám pro tebe VIP fitness PROGRAM

s kompletním trénikovým plánem, který tě dostane do formy!

Makej na sobě doma před televizí a ušetři tak balík peněz za fitko.

Se mnou cvičíš jen za 149 Kč/měsíčně.

Míša Mrázková - Trenérka fitness

Ahoj, jsem Miška a v Ladylab připravuji fitness videa už přes rok. Za tuto dobu jsme s týmem natočili desítky videí, podle kterých už cvičí tisíce holek v Čechách i na Slovensku.

A teď pro tebe mám novinku! Nadupaný fitness VIP program, který tě dostane do formy.

Videa, která na tebe čekají ve VIP programu jsou prodloužená a poskládaná tak, aby si každý týden odcvičila to, co máš! Nemusíš tedy přemýšlet, co a jak bys měla cvičit, program tě sám povede! A navíc, videa budou každý týden přibývat, nemusíš se tedy bát, že bys vypadla z formy!

Měsíční členství ve VIP Programu tě vyjde na pouhých 149 Kč.

Přestaň se vymlouvat a začni hned!

Dej do toho vše!

Kontakt: misa.mrazkova@ladylab.cz

Slevy

  • RUNNING QUEEN
    JDU BĚHAT

    Balíček RUNNING QUEEN + kšiltovka...

    1 250 Kč 1 849 Kč

Sledujte nás

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě

  
BIG 8 FOOD – ALERGIE NA SÓJU

BIG 8 FOOD – ALERGIE NA SÓJUNaše téma potravinových alergenů je u konce. V dnešním článku si probereme poslední potravinu z velké osmy potravinových alergenů. Dozvíš se, jak se alergie na sóju projevuje a na jaké potraviny si dát při této alergii pozor.

ALERGIE NA SÓJU

Sója luštinatá patří mezi luštěniny společně s hrachem, fazolemi, cizrnou a čočkou. V ČR se jedná o čtvrtý nejčastější alergen u dětí do 3 let. Ptáš se, jak alergie na sóju vzniká? Zjednodušeně lze říct, že tělo alergika považuje bílkoviny sóji za nebezpečné a vytváří proti nim protilátky, které následně v těle vyvolají alergickou reakci.

ALERGICKÁ REAKCE – PROJEVY

Alergie na sóju se projevuje podobně jako většina potravinových alergií. Přechází od kožních příznaků (svědění, ekzémy, otoky), trávicích potíží (nechutenství, bolesti břicha, zácpa, zvracení, průjmy), dýchacích potíží (zahlenění, dušnost, rýma) až například k chudokrevnosti a celkové nervozitě.

ODHALENÍ ALERGIE

Nejběžnější metodou k odhalení této alergie se používá EET (eliminačně-expoziční test). Jedná se o pozorování výše uvedených příznaků při požívání sóji, následně během jejího vyřazení a opětovném zavedení do jídelníčku. Dále se používají kožní (prick) testy a odběr krve pro sledování IgE protilátek. EET má ale v tomto případě největší výpovědní hodnotu.

LÉČBA ALERGIE? JEDNOZNAČNĚ ELIMINAČNÍ DIETA!

Z předešlých článků o potravinových alergen již víš, že lékem první volby je vyřazení problémové potraviny z jídelníčku. Jsi si ale jistá, že víš, kde sóju hledat?
Určitě tě jako první napadnou sójové nápoje a jogurty, sójové maso, tofu a tempeh. To ale rozhodně není všechno!!!
Sóju můžeš najít i v různých sladkostech jako je čokoláda, sušenky, dezerty, bonbony. Dále se bohužel velmi často nachází i v masných výrobcích (uzeniny, paštiky), polotovarech a pečivu. Nezbývá tedy nic jiného než pozorně číst etikety.
Číst blog
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty