Jak si spočítat kalorický deficit?

Jak si spočítat kalorický deficit?

Určitě jsi již párkrát zaslechla větu: „Pokud chceš shodit nadbytečná kila, musíš dodržovat kalorický deficit.“ Co to ale vlastně znamená? A jak si ho můžeš spočítat? To vše si povíme v dnešním článku.

Kalorický deficit, co to vlastně znamená?

Je to celkem logické, pokud je tvým cílem redukce váhy, měl by být tvůj energetický příjem nižší než energetický výdej. Množství energie, které si od výdeje odečteš se nazývá kalorický deficit.

Jaký je ideální kalorický deficit pro hubnutí?

Ideální kalorický deficit je hodnota 500 kcal. Ptáš se, jak jsme k této hodnotě přišli?
Je to celkem jednoduché. Pro udržitelnou a zdravou redukci je optimální úbytek 0,5 kg tuku za týden. Jedno kilo lidského tuku činí zásobárnu 7000 kcal. Půl kila lidského tuku tedy tvoří 3500 kcal, pokud si tuto hodnotu vydělíme sedmi dny v týdnu, dostaneme onu hodnotu 500 kcal na den.

Jak si vypočítám kalorický deficit přímo pro mě na míru?

O nic se nemusíš starat. Všechno za tebe vyřešíme.Mám spočítaný ideální příjem a teď nevím co dál.

Fitness kalkulačka ti spočítala ideální příjem kalorií a ty teď nevíš, jak začít? Nejjednodušším řešením je si stáhnout některou z těchto aplikací: Kalorické tabulky, NutriData, Yazio, atd.
Nejpoužívanější jsou nejspíš kalorické tabulky a proto uvedu další postup v této aplikaci.
Návod pro webový prohlížeč: po zaregistrování v kalorických tabulkách klikni na ikonku se svou emailovou adresou a přejdeš tak do nastavení účtu tvých kalorických tabulek. Následně si v záložce „vlastní denní cíl příjmu“ zapiš svoji vypočítanou energetickou hodnotu.
Návod pro mobilní aplikaci: po stažení aplikace a zaregistrování přejdi do záložky „můj profil“, pod kolonkou „vlastní cíle“ najdeš řádek „denní příjem“, kde si můžeš zapsat svoji vypočítanou energetickou hodnotu.

Hodnoty mám zapsané v kalorických tabulkách, co dál?

Kalorické tabulky a další dietologické databáze jsou poměrně chytrá zařízení, která by měla automaticky spočítat nastavení makroživin ze zadané výchozí energetické hodnoty.
Poté už si můžeš zapisovat co jsi celý den jedla a sledovat, jestli se přibližuješ k tvému ideálnímu nastavení či nikoliv.
Pokud si po zápisu svého jídelníčku zjistíš, že jsou hodnoty stále v červených číslech a ty nevíš, jak je doladit, nebo ti naopak vše vychází na jedničku, ale stále se ti nedaří zhubnout, neváhej a objednej si náš jídelníček. My ti se vším pomůžeme!!!


Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty