Cvičíš, i když máš chřipku? Řekneme ti, co děláš špatně

Cvičíš, i když máš chřipku? Řekneme ti, co děláš špatně

V nemoci i ve zdraví. Od cvičení zkrátka nechceš upustit. Nevadí. Když máš ale chřipku nebo cítíš lehké nachlazení, zkus to přeci jen trochu jinak. Tak, aby se tvoje tělo úplně nevyčerpalo. 

Pokud už nějakou dobu cítíš lehké nachlazení a pořád ne a ne přestat, tak si tvoje tělo asi potřebuje odpočinout. Zkus na to jít od lesa a vyzrát na něj. Dej mu prostě odpočinek, ale v podobě sportu. Buď však k sobě šetrná. 

Jsou chvíle, kdy stojí za to říct stop a pár dní prostě jen relaxovat. Pokud jsi nemocná, tak k tomu máš ještě důvod navíc. Jestli si ale zvyklá cvičit každý den nebo obden, bude pro tebe složité se nehýbat, tak si pojďme říct, jaký pohyb tě neskolí. 

Ideální je se zaměřit na klidnější sporty jako jóga nebo dát přednost procházce či třeba pracem na zahradě. Tempem, na které jsi zvyklá, si akorát uženeš horečku, a o to jistě nestojíš. Dýchej zhluboka a cvič jen maximálně 20 minut. Na hodiny ve fitku se rozhodně vykašli. 

Kdy je cvičení zapovězené?

Za předpokladu, že máš třeba střevní potíže nebo snad angínu, cvičení raději hoď úplně za hlavu. Při násilném tréninku akorát riskuješ, že se nemoc zhorší. V budoucnu můžeš trpět trvalými následky jako chronický únavový syndrom, což se stává v extrémních případech. 

Jakmile ti bude lépe, neuškodí začít posilovat imunitu. Jez více ovoce a zeleniny a každodenní ranní studená sprcha tělo také posiluje. Co se týká ovoce, vol citrusové plody. Je v nich totiž vitamin C. Kiwi, pomerančem nebo grefruitem prostě nic nezkazíš.

Nezapomeň na echinaceu, která patří mezi populární léčivé rostliny. V podobě kapek tělu dodává potřebné látky a zvyšuje obranyschopnost. Vysokou nutriční hodnotu ti dodají také ořechy. Nesolené kešu, mandle nebo vlašské ořechy mohou posloužit jako svačina, abys byla zdravá jako řípa a mohla cvičit, jak se ti zachce. 
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty