Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Posuň své hranice o kus dál a jdi si tvrdě za svou vysněnou postavičkou! Mám pro tebe VIP fitness PROGRAM

s kompletním trénikovým plánem, který tě dostane do formy!

Makej na sobě doma před televizí a ušetři tak balík peněz za fitko.

Se mnou cvičíš jen za 149 Kč/měsíčně.

Míša Mrázková - Trenérka fitness

Ahoj, jsem Miška a v Ladylab připravuji fitness videa už přes rok. Za tuto dobu jsme s týmem natočili desítky videí, podle kterých už cvičí tisíce holek v Čechách i na Slovensku.

A teď pro tebe mám novinku! Nadupaný fitness VIP program, který tě dostane do formy.

Videa, která na tebe čekají ve VIP programu jsou prodloužená a poskládaná tak, aby si každý týden odcvičila to, co máš! Nemusíš tedy přemýšlet, co a jak bys měla cvičit, program tě sám povede! A navíc, videa budou každý týden přibývat, nemusíš se tedy bát, že bys vypadla z formy!

Měsíční členství ve VIP Programu tě vyjde na pouhých 149 Kč.

Přestaň se vymlouvat a začni hned!

Dej do toho vše!

Kontakt: misa.mrazkova@ladylab.cz

Slevy

Sledujte nás

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě

  
Lepek a pšenice vs. restaurační menu

Lepek a pšenice vs. restaurační menuV následujícím a zároveň posledním dílu na téma lepek a pšenice bych ti chtěla poskytnout rady a tipy na stravování venku. Konkrétně jak postupovat při výběru jídla v restauraci.

Co se dá vyčíst z jídelního lístku

Evropská unie vydala v prosinci roku 2014 zákon, který vychází vstříc alergikům. Všechny stravovací provozy tě musí informovat o alergenech obsažených v jídelníčku. A to v podobě seznamu alergenů. Najdeš ho buď vyvěšený na zdi, nebo přiložený přímo v jídelním lístku. Pokud nikde nebude, tak si ho vyžádej u personálu.

Alergeny jsou označeny v seznamu čísly. Obiloviny obsahující lepek se skrývají pod číslem 1. Zároveň musí být uveden i druh obiloviny, ze které alergen pochází. Čísla alergenů objevíš napsané (většinou v závorce) za jednotlivými pokrmy a nápoji v jídelním a nápojovém lístku. Pokud tam budeš mít jedničku, tak určitě zpozorni. Znamená to, že v jídle jsou obsaženy potraviny s obsahem lepku. Jak už víš z předchozích článků, jedná se o veškeré obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich (především pšenice, ječmen, oves a žito). Jelikož snášenlivost množství lepku či pšenice je velmi individuální, tak ty sama musíš vědět, které potraviny ti dělají problémy a které ne.

Některé restaurace ti výběr jídla usnadní ještě tím, že mají u jídel rozepsané jednotlivé potraviny. A ty si sama bez problému zjistíš, co je číslem jedna myšleno za potravinu. A už je jen na tobě, jestli si jídlo zvolíš jako bezproblémové.

Jak postupovat v případě tajemného jídelního lístku

Z jídelního lístku něco vyčteš, ale i tak je lepší se v restauracích domluvit a nespoléhat se jen na čísla. Nejlepší je, zeptat se přímo kuchaře. Číšník nebo číšnice většinou nejsou moc erudování, z čeho přesně se pokrm skládá. Měj na paměti, že číšník nebo kuchař nemusí vůbec vědět, co obnáší bezlepková strava nebo stravování bez pšenice. Ptej se přímo na potraviny, které jsou pro tebe rizikové.

Uvedu příklad: V menu tě zaujalo pečené kuřátko s rýží. Říkáš si, že by to mohlo být v pohodě a jedničku také nikde napsanou nevidíš. Pro jistotu se ale raději zeptej, zda je kuřátko podáváno i s nějakou šťávou, sosem nebo omáčkou. Jestli se jedná jen o vypečenou šťávu z masa nebo je nějak ještě upravená. Zde hrozí riziko, že by mohla být zahuštěná nebo zaprášená moukou.

Celiakie a strava venku může být problém

Postup, který jsem ti popsala výše, platí především pro ty z vás, které se potýkáte s intolerancemi. Rozhodně ne pro celiaky. U celiaků jsou podmínky na bezlepkovou stravu mnohem přísnější. Je zapotřebí brát zřetel i na kontaminaci jídla lepkem v kuchyni. Ať už nepozorností personálu či nevhodného řešení přípravy jídla v kuchyni. Existují restaurace, které se pyšní možností bezlepkového stravování. Tyto restaurace musí splňovat přísné podmínky, kde jsou samostatně oddělené prostory na přípravu pokrmů a skladování potravin. A nejen to, ale i veškeré pomůcky, nádobí a mytí musí být samostatně oddělené od běžného chodu provozu, aby nedošlo ke kontaminaci.

Kam konkrétně si skočit na jídlo s celiakií není tak jednoduché. Nejlepší tipy najdeš na různých webech a portálech o celiakii. Pacienti zde sami přispívají v diskuzích svými osobními zkušenostmi. Určitě koukej na datum příspěvku, jestli je ještě aktuální. Osvědčeným tipem je restaurace Globus, kde je v nabídce připravováno jedno jídlo jako bezlepkové.

Další inspiraci objevíš na webech:

https://www.schaer.com/cs-cz/otg/eat

https://www.celiak.cz/

Číst blog
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty