Nákupní rádce při bezlepkové stravě

Nákupní rádce při bezlepkové stravě

V dnešním díle věnovanému bezlepkovému stravování se zaměřím na praktickou stránku. Dám ti tipy, kde všude je u nás možné nakupovat bezlepkové výrobky (přehled je orientovaný na Prahu). 

Jaké výrobky seženeš v konkrétních obchodech?

Albert

Prodejna Albert se pyšní svojí značkou Nature’s Promise se širokou nabídkou produktů. Najdeš zde různé tvary bezlepkových těstovin, sušenky, ovesné bezlepkové a pohankové vločky a lupínky, křupky, mouky, směsi na sladké a slané pečení, chlebové směsi a obilné kaše. Pokud máš tedy Albert někde blízko, určitě neváhej. Mnohem pestřejší výběr má jeho hypermarket než supermarket. Veškeré produkty najdeš pohromadě v regálu s bezlepkovými výrobky nebo jsou roztroušené mezi klasickými potravinami dle druhů. Vedle své vlastní značky nabízí Albert i bezlepkové produkty jiných výrobců a dodavatelů, díky čemuž je sortiment rozšířen o bezlepkové pečivo.

Tesco

V Tescu najdeš produkty řady Tesco Free From. Konkrétně různé snídaňové cereálie, obilné kaše, müsli, ořechové tyčinky, sušenky a těstoviny různých tvarů. Zároveň zde najdeš obrovské množství jiných značek (Amylon, Doves Farm, Labeta, Le Gracie, Celita, Glutaline, Schär, Sam Mills, Nutrifree atd.). Díky nim v Tescu nakoupíš z bezlepkových výrobků úplně vše. Většinu z nich najdeš pohromadě v regále s bezlepkovými produkty.

Globus

V Globusu objevíš veškeré možné výrobky, na které si vzpomeneš od mnoha značek. Vlastní bezlepkové výrobky Globus nemá, nicméně sortiment ostatních značek je velmi pestrý, řekla bych, že jeden z nejpestřejších. Ani v Globusu nemusíš po obchodě moc cestovat. Najdeš je hezky pohromadě v regálu s bezlepkovými výrobky.

Kaufland

Kaufland má svoji značku K-free, pod kterou objevíš bezlepkové těstoviny, pečivo, muffiny, bio-müsli a různé směsi na pečení. Vedle své značky Kaufland nabízí i jiné výrobce, čímž rozšiřuje sortiment bezlepkových produktů. 

Billa

Ani Billa nezůstává pozadu a nově má také svou privátní značku Free s výrobky bez lepku. V její nabídce narazíš na různé druhy těstovin, sušenky, kukuřičné chlebíčky nebo muffiny značky FREE.  Nabídku pak ještě rozšiřují i další výrobci o pečivo, směsi na chleba, vločky či mouky. 

Penny

I v Penny dnes objevíš sekci speciální výživy, kde mají bezlepkové produkty některých značek. Určitě zde koupíš bezlepkové sušenky, lupínky, chléb, mouku a směsi na pečení.

Lidl

Lid v bezlepkových potravinách určitě nijak nezaostává. Koupíš zde pečivo, obilné kaše, cereálie, těstoviny. Když si počkáš na bezlepkový týden, tak určitě neprohloupíš. Vyplatí se jak v pestrosti, tak i po finanční stránce.

Další možnosti nákupu bezlepkových potravin

Bezlepkové výrobky můžeš nakupovat určitě i přes internet. Nákup je zde velmi jednoduchý, neboť si zadáš nebo vyhledáš kategorii produktů bez lepku a vyskočí na tebe velmi bohatá nabídka. Mezi nejznámější prodejce patří Rohlík, Košík, Countrylife a itesco. Čistě bezlepkovým eshopem je Bezlepík.


Další možností nákupu bezlepkových potravin jsou drogerie, lékárny a obchody se zdravou výživou.


Já sama jsem ze zdravotních důvodů držela nějakou dobu bezlepkovou stravu, tudíž mám bohaté zkušenosti. Patřím mezi milovníky pečiva, což jsem shledala v rámci bezlepkové diety jako největší problém. Rozhodla jsem se této problematice věnovat samostatný článek a předat ti své vlastní zkušenosti a rady v příštím článku zaměřeném na bezlepkové pečivo.

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty