10 potravin, které ti pomůžou shodit kila navíc

10 potravin, které ti pomůžou shodit kila navíc

Hubnutí rozhodně není hračka, ale velkou část v něm hraje i strava. Při shazovaní je kromě cvičení důležité vyměnit některé potraviny v ledničce a nahradit je těmi, které jsou pro tebe vhodné. Přinášíme ti deset, které ti pomohou zredukovat kila. 

Avokádo

Avokádo je sice tučné, ale obsahuje mono-nenasycené mastné kyseliny, které zrychlují metabolismus, což je při hubnutí žádoucí. Snižuje ale například i hladinu cholesterolu nebo riziko srdečních onemocnění.

Grapefruit

Vitamin C je při hubnutí také podstatný, jelikož posiluje imunitu a přispívá k tvorbě kolagenu, který má vliv na funkci cév, podporuje vývoj kostí, chrupavek i zubů. Snižuje únavu a pomáhá se vyrovnat se stresem. Céčko najdeš třeba v grapefruitu, citronu či pomeranči. 

Rajče

Při hubnutí se logicky jí méně. Tělo ale může strádat a pociťovat nedostatek vitaminů a minerálů. Těch jsou rajčata plná a navíc navodí pocit sytosti, jelikož obsahují vlákninu. Neobsahují skoro žádné kalorie. 

Para ořechy 

Jakmile večer dostaneš chuť na brambůrky nebo čokoládu, sáhni raději po ořechách, ale nejlépe po těch para. Stejně jako avokádo zrychlují metabolismus, podobně jako citron posílí imunitu a jako bonus ti dost možná pomohou vyřešit celulitidu. 

Vejce

Pokud máš tendenci v noci vyjídat ledničku, ideální je šoupnout do pusy nějakou tu bílkovinu, abys zahnala hlad. Měj vždy po ruce uvařené vejce natvrdo nebo nakrájené kostky tofu. Noční nájezdy ti pak hubnutí nepřekazí. 

Červená řepa

Červená řepa obsahuje opravdu hodně vlákniny a napomáhá funkci střev. Čistí navíc krev a podporuje imunitu. Pokud jsi vegetariánka, na tvém seznamu superpotravin by určitě řepa neměla chybět. Má v sobě velké množství železa a kyseliny listové, která je taktéž v masu. 

Tvaroh

Kdo by si myslel, že tvaroh je pro hubnutí nevhodný, ten by se spletl. Jedná se totiž o pořádnou bílkovinovou nálož, které holdují nejen kulturisté. Při dietě je naopak žádoucí Tvaroh totiž nedovolí, aby ti s tuky odešly i svaly. 

Lesní ovoce

Veškeré bobule jako maliny, borůvky či ostružiny obsahují takzvaný pektin. Ten ti zajistí, že nebudeš mít takový hlad a budeš se cítit sytá. Míchat je můžeš i s jogurtem. 

Mrkev

Obecně zdraví prospěšná je mrkev. Je bohatá na vlákninu a antioxidanty. Můžeš si ji v kuchyni zpracovat prakticky jakkoli.  Do polévky nebo ji studenou nakrájet na kousky a namáčet si je třeba do jogurtu. 

Ananas

Do zdravého jídelníčku bezpochyby patří i ananas, který má v sobě 90% vody. Alespoň jednou týdne si z něho udělej koktejl na celý den. Zaručeně tě zavodní a nebudeš mít ani hlad. 
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty