Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Sledujte nás

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě

  
Jak poznáš, že jsi zavodněná?

Jak poznáš, že jsi zavodněná?Toto je v poslední době jedna z nejčastějších otázek, které nám holky na instagramu pokládají. Proto se spolu podíváme na pár tipů a rad, jak odhalit, že zadržuješ vodu a co s tím?

Pozoruješ na sobě viditelné otoky

Otoky, to je jednoznačně jeden z viditelných a hmatatelných důkazů, že v těle může být přebytečná a zadržená voda. Pozorovat je můžeš na následujících částech těla:
• Oči - pokud tě po ránu po probuzení trápí oteklé oči, jako bys celou noc někde propařila nebo ponocovala, i když tomu tak není, může to být známka zadržování vody.
• Prsty na rukou - mezi další důkazy zadržené vody v těle patří to, že nemůžeš sundat prstýnek či jiné šperky z rukou. Nebo najednou musíš posunout dírku na hodinkách, protože jsou těsné.
• Lýtka a stehna - přebytečná voda v těle se může projevit i tím, že tě najednou v průběhu dne začnou pnout džíny v oblasti stehen a lýtek a najednou máš pocit, jako by sis je vzala právě vyprané a "nevejdeš" se do nich.
• Chodidla – i na prstech u nohou či zářezech ponožek můžeš poznat, že je s vodou v těle něco v nepořádku.
• Břicho – pocit nafouknutí může také souviset s přebytečnou vodou v těle a jejím nadměrným zadržováním.

Otoky a nadměrné zadržování vody mohou být také projevem celulitidy. Tudíž jestli tě trápí celulitida, přebytečná voda může být jednou z jejích příčin.

Otoky také mohou souviset se špatnou funkcí ledvin nebo třeba vysokým krevním tlakem či špatným lymfatickým systém, proto v případě problémů s otoky neváhej navštívit nejprve svého lékaře, určitě to bude jistější, než se pouštět do samoléčby.

Problém s hubnutím nebo udržením váhy

Pokud se snažíš zhubnout posledních pár kilo, vyrýsovat postavu a udržet si svoji optimální hmotnost, dřeš a dodržuješ zásady zdravého životního stylu, a i přes to všechno to prostě nejde. Váha stále jen kolísá nahoru a dolu. Možná bys měla popřemýšlet, jestli tam nehraje roli nějaká ta voda navíc.

Nepoměr mezi příjmem a výdejem vody

Piješ hodně tekutin, ale návštěva toalety je tomu neodpovídající a málo častá? I to může být projevem nadměrného zadržování vody v těle.

Dá se množství vody v těle zjistit?

Jaké je tvé skutečné a jaké je optimální množství vody v těle, můžeš zjistit pomocí přístrojů, které měří tělesné složení. Mezi takovéto přístroje patří například Bodystat nebo Inbody. Takže pokud chceš mít jistotu, neváhej a nech se přeměřit.

Proti přebytečné vodě v těle můžeš bojovat úpravou své životosprávy. Jak na to, se dozvíš v následujícím článku 6 tipů, jak zabránit zadržování vody v těle 
nebo můžeš vyzkoušet skvělého pomocníka na odvodnění Water Fighter.

Číst blog
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty