Jak poznáš, že jsi zavodněná?

Jak poznáš, že jsi zavodněná?

Jak poznat, že zadržuješ přebytečnou vodu v těle a potřebuješ se odvodnit? Připravili jsme si pro tebe článek, kde se podíváme na pár rad a tipů, jak odhalit, že tvůj organismus zadržuje vodu. A co s tím? To ti taky poradíme.

 

Jak poznáš zavodnění organismu?

- Nejčastějším příznakem jsou otoky, a to na očích, v obličeji, na prstech, lýtkách a chodidlech a břichu.

- Zavodnění zhoršuje známky celulitidy.

- Pokud jsi zavodněná, hubnutí a udržení váhy je těžší.

- Pokud jsi zavodněná, nechodíš často na WC.

- Dalším projevem je i zvýšené pocení.

 

Přírodní odvodňovač WATER FIGHTER tě zbaví přebytečné vody snadno a rychle. Jelikož začneš okamžitě běhat na WC, výsledky zaznamenáš ihned. Shodíš pár kil a budeš se cítit lehčí. Skoro jako znovuzrozená…

 

CHCI SE ODVODNIT

 
Water Fighter

Otoky jsou příznakem zavodnění

Otoky jsou jednoznačně jeden z viditelných a hmatatelných důkazů, že v těle může být přebytečná zadržená voda. Pozorovat ji můžeš na následujících částech těla:

 

1) Oči – Pokud tě po ránu po probuzení trápí oteklé oči (konkrétně oteklá oční víčka a „pytle“ pod očima), jako bys celou noc někde propařila nebo ponocovala, i když tomu tak není, může to být známka zadržování vody.

2) Obličej – Výrazné lícní kosti a tvářičky mohou být sexy, ale někdy se zkrátka cítíme v obličeji celé oteklé. Každému se projevuje zavonění a otoky na jiných partiích – tato je jedna z nich.

3) Prsty na rukou a zápěstí – Mezi další důkazy zadržené vody v těle patří to, že nemůžeš sundat prstýnek či jiné šperky z rukou (náramek ze zápěstí). Nebo najednou musíš posunout dírku na hodinkách, protože jsou ti těsné.

4) Lýtka a stehna – Přebytečná voda v těle se může projevit i tím, že tě najednou v průběhu dne začnou pnout džíny v oblasti stehen a lýtek a máš pocit, jako by sis je vzala právě vyprané a „nevejdeš“ se do nich. Odvodněním velmi rychle ztratíš přebytečná kila a vlezeš se opět do svých oblíbených džínů.

5) Chodidla, kotníky – Dokonce i na prstech u nohou můžeš poznat, že je s vodou v těle něco v nepořádku. Stejně tak pokud se ti zařezávají ponožky do nohou a nemůžeš najít kotníky, pak ti tvé tělo dává jasně najevo, že máš zadrženou přebytečnou vodu v těle.

6) Břicho – Trápí tě nafouklé či vypouklé bříško? Tento „pocit nafouknutí“ může také souviset s přebytečnou vodou v těle a jejím nadměrným zadržováním. Celkový diskomfort vždycky značí, že je v těle nějaký problém.

Otoky také mohou souviset se špatnou funkcí ledvin nebo třeba vysokým krevním tlakem či špatným lymfatickým systém, proto v případě problémů s otoky neváhej navštívit nejprve svého lékaře. Zdraví na prvním místě!


jak poznat zavodnění

Celulitida souvisí se zadržováním vody v těle

Otoky a nadměrné zadržování vody mohou být také projevem celulitidy. Tudíž jestli tě trápí celulitida, přebytečná voda může být jednou z jejích příčin. Zadržování vody v těle pomerančovou kůži zhoršuje, proto se nevyplácí to podceňovat. Když budeš pečovat o své tělo zevnitř, projeví se to i na tvém zevnějšku.

Pokud chceš předcházet celulitidě a redukovat její projevy, doporučit ti můžeme náš jedinečný doplněk stravy CELLU FIGHTER. Jedná se o komplex bylinek, který pozitivně působí na tento problém. Aby ses nestyděla ukázat nožky v kraťasech.

Problém s hubnutím nebo udržením váhy

Pokud se snažíš zhubnout posledních pár kilo, vyrýsovat postavu a udržet si svoji optimální hmotnost, dřeš a dodržuješ zásady zdravého životního stylu, a i přesto všechno to prostě nejde. Váha stále jen kolísá nahoru a dolů. Možná bys měla popřemýšlet, jestli tam nehraje roli nějaká ta voda navíc.

Přírodní odvodňovač WATER FIGHTER tě zbaví přebytečné vody snadno a rychle. Jelikož začneš okamžitě běhat na WC, výsledky zaznamenáš ihned. Shodíš pár kil a budeš se cítit lehčí. Skoro jako znovuzrozená…


jak se odvodnit

Nepoměr mezi příjmem a výdejem vody

Piješ hodně tekutin, ale návštěva toalety je tomu neodpovídající a málo častá? I to může být projevem nadměrného zadržování vody v těle.

Možná to zní zvláštně, ale pokud jsi dehydratovaná, tedy tvůj pitný režim je nedostačující, tak i v tomto případě bude tělo zadržovat přebytečnou vodu v těle. Dbej na pravidelný pitný režim. Ideálně se jeví alespoň 2 l čisté vody denně.

Nemyslíme tím ale slazené limonády, alkohol nebo kávu (ta naopak tělo dehydratuje). Mysli na své zdraví! Mysli na svůj pitný režim.

Denně bychom měli vypít cca 35–40 ml vody na 1 kg tělesné hmotnosti. To je doporučený příjem pro běžné fungování. Pokud však cvičíš nebo máš fyzicky náročnou práci, pak by měl být tvůj příjem tekutin ještě větší. Během hodiny cvičení bychom se měli dostat ještě o 500 ml vody navíc. 

Dá se množství vody v těle zjistit?

Jaké je tvé skutečné a jaké je optimální množství vody v těle, můžeš zjistit pomocí přístrojů, které měří tělesné složení. Mezi takovéto přístroje patří například Bodystat nebo Inbody. Takže pokud chceš mít jistotu, neváhej a nech se přeměřit.


Přírodní odvodňovač WATER FIGHTER tě zbaví přebytečné vody snadno a rychle. Jelikož začneš okamžitě běhat na WC, výsledky zaznamenáš ihned. Shodíš pár kil a budeš se cítit lehčí. Skoro jako znovuzrozená…
 


odvodňovač
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty