Posil si imunitu podzimním detoxem

Posil si imunitu podzimním detoxem

Léto pomalu končí. Opět přicházejí chladná rána, kratší dny. To vše klade mnohem vyšší nároky na náš imunitní systém, i na naši náladu. Přečti si pár tipů, jak si co nejlépe poradit se sychravým podzimním obdobím.

Očista zažívání

Prvním krokem pro posílení imunity je vhodné pročistit naše hlavní imunitní orgány – střeva. Všechny důležité látky se pak budou moci lépe vstřebávat do našeho organismu. Strava bohatá na vitamíny a antioxidanty by pak nebyla tak účinná. Jakmile projdete očistou, dalším krokem je podpora tvorby přirozených bakterií, které se ve střevech nacházejí. Detoxikace střev může značně zlepšit výsledky a posílí tvoji imunitu již za několik dní.

Potraviny, které umí pročistit


Pro pročištění je důležitá konzumace převážně nerozpustné vlákniny, která zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam jídlo zůstává. To ti usnadní zejména vyprazdňování. Tento druh vlákniny je například v celozrnných potravinách s větším podílem semínek, obilných slupek nebo otrub. Dalším zdrojem jsou také ořechy, ovoce a zelenina s pektinovou slupkou.

Potraviny, které obnovují bakteriální mikroflóru zažívání


... neboli potraviny s probiotickými vlastnostmi – tedy ty, které obnovují bakteriální mikroflóru zažívacího traktu. Převážně se jedná o potraviny, které procházejí procesem mléčného kvašení. K mléčnému kvašení je zapotřebí bakterií Lactobaccilus, které se přirozeně ve střevě nacházejí, a proto je vhodné je v potravě přijímat. Výborným zdrojem jsou kysané a zakysané mléčné výrobky (jogurty a tvarohy se živými kulturami, kefíry a zákysy) nebo také kysané zelí.

Kysané zelí


Kysané zelí má kromě probiotických vlastností celkově velký zdravotní přínos, proto je dobré ho konzumovat pravidelně. Je výborným zdrojem vitamínu C, bakterií kyseliny mléčné, v menší míře pak zdrojem vitamínu K a skupiny vitamínů B, minerálů jako draslík, vápník, fosfor, síra, hořčík či fluor. Kysané zelí podporuje tvorbu krve a hormonů, umožňuje lépe bojovat proti únavě a zvyšuje obranyschopnost organizmu. Pomáhá snižovat krevní tlak a zároveň aktivuje funkci střev a vylučování toxických látek. Má odvodňující účinek, a proto umožňuje rychlé odstraňování odpadních látek z těla. Navíc je dostupné v každém obchodě a za velmi příznivou cenu.

Toxiny vypoť

Dobrá kondice je další krok k dobré imunitě. Pravidelnou sportovní aktivitou společně s dodržováním pitného režimu se aktivují potní žlázy, které pomáhají z těla vyplavovat škodlivé látky. Tělo pak nemusí vynakládat energii k jejich likvidaci, ale může ji využít tam, kde je třeba. Navíc, pokud se jedná o venkovní pohyb, dostane se ti alespoň malé dávky vitaminu D.

Otužuj se

Na lepší imunitu pomáhá i otužování, které by mělo ale být postupné. Sprchuj se střídavě teplou a studenou vodou, pravidelně větrej a vyzkoušej třeba i kryosaunu. Nemusíš hned skákat do ledového jezírka.

Nezapomínej na spánek a relaxaci

Odpočinek a dostatek relaxace pomáhá od všudypřítomného stresu, který tvůj organismus zatěžuje. Navíc špatná psychika může být příčinou i různých onemocnění, která vzniknou právě oslabením obranyschopnosti.
Zatímco spíš tvé tělo nejen regeneruje, ale také využívá většinu energie k odstranění toxinů z těla. Při jeho nedostatku dochází k značné zátěži imunitního systému. Doporučuje se spát tak 7 - 8 hodin, ale záleží individuálně na potřebách každého z nás.

Podzim tě nedostane!

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty