Nejčastější chyby ve stravování holek, co cvičí

Nejčastější chyby ve stravování holek, co cvičí

Když pracuješ na krásné štíhlé postavě, ke cvičení samozřejmě neodmyslitelně patří zdravé stravování. Spousta holek si bohužel myslí, že jí správně, přitom ale jejich tělo nedostává vše, co při intenzivním tréninku potřebuje. Přečti si, jaké potraviny bys měla jíst, když pravidelně cvičíš a čemu se naopak vyhýbat.

Nejčastější chyby v dietě

- Nevynechávej žádnou z makroživin.

- Neboj se zdravých tuků.

- Kvalitní zdroje bílkovin jsou ve stravě důležité.

- Nepodceňuj příjem minerálů a vitamínů.

- Potréninkové jídlo je důležité, i když jsi cvičila večer.

- Poslouchej své tělo.

- Podpoř regeneraci po tréninku.

 

CHCI PODPOŘIT REGENERACI

 
chyby ve stravování

1. Neměj strach z konzumace tuku

Že tuky nás dělají tučné? Ve snaze o redukci tělesného tuku si myslíš, že nejzdravějšími výrobky jsou pro tebe především ty odtučněné, nízkotučné a light? Opak je pravdou! Čím více budeš tuky ve stravě omezovat, tím více si je tvé tělo bude vytvářet a šetřit do zásoby.

Když říkáme, abys do svého jídelníčku zařadila tuky, máme na mysli ty zdravější varianty. Zdravé tuky jsou nezbytnou součástí stravy. Zařaď proto do jídelníčku rostlinné oleje, přírodní oříšky, ořechová másla nebo semínka. Zdravé tuky najdeš také v tučnějších rybách (losos, tuňák, pstruh), libovém masu, mléčných výrobcích nebo třeba v avokádu a olivách.

2. Bílkoviny jsou důležité

Většina žen podceňuje příjem bílkovin. Přitom pokud chceš efektivně redukovat tuk a tvarovat postavu, pak jsou bílkoviny velmi důležitou složkou potravy.

- Při hubnutí má tělo zvýšené požadavky na příjem bílkovin.

- Konzumuj maximálně 1,5 g bílkovin na kg tělesné hmotnosti.

- Díky bílkovinám nebudeš hubnout svaly, ale tuk.

- Bílkoviny ti pomohou vytvarovat postavu.

- Mají vysoký sytící efekt, takže tě pak nebude trápit hlad.

- Podpoří tvou regeneraci po tréninku.

Pokud nedokážeš ujíst svůj denní příjem bílkovin ze stravy, pak vsaď na proteinové prášky. Protein je super rychlý zdroj bílkovin. Můžeš ho vypít s vodou nebo mlékem, nebo si ho dát do jogurtu, tvarohu nebo ovesné kaše. Využiješ ho také na pečení. Navíc chutná skvěle! Co takhle náš nejprodávanější protein Choco Bueno?


Protein ladylab

3. Nezapomínej na mikroživiny

Některé ženy při snaze hubnout stále řeší jen příjem makroživin (bílkovin, tuků a sacharidů), úplně ale zapomínají na další důležité látky, jako jsou minerály či vitamíny. Tvé tělo si je neumí vyrobit samo a je tak závislé na jejich vnějším příjmu, ideálně ze stravy. Přispívají k celkové rovnováze těla a bez jejich dostatečného příjmu nevyužiješ ani ty makroživiny, které si tak hlídáš. Přispívají také k lepšímu výkonu i celkovým výsledkům. Určitě nezapomínej hlavně na hořčík, vápník a sodík.


vitamíny Ladylab

4. Najez se i po večerním tréninku

Honí se ti večer po tréninku v hlavě myšlenka: „Když jsem se tak dřela, přeci si to nepokazím tím, že se po cvičení najím?!“ Tak ji rychle zažeň a ať už tě ani nenapadne! Tvé tělo potřebuje po zátěži doplnit energii a živiny potřebné pro nastartování regenerace. Když mu je nedodáš, veškerá snaha může mít úplně opačný efekt. Místo toho, abys postupem času váhu redukovala, půjde pomalu ale jistě nahoru.

A navíc, tvůj spánek pak může být nekvalitní a druhý den tě to dožene v podobě většího hladu nebo chutí na sladké. Cca 30-60 minut po tréninku, i když je to večer, bys měla zařadit plnohodnotné jídlo, tedy večeři s obsahem bílkovin, tuků a sacharidů (jídlo podobné obědu se sníženým obsahem tuků a sacharidů pro redukci váhy).


hubnutí ladylab

5. Poslouchej své tělo

To je asi jeden z nejtěžších úkolů... Ale když se to naučíš, tak vyhraješ! Někdy i ve frekvenci cvičení ve výsledku méně znamená více. Nezapomínej adekvátně odpočívat a rozvrhni si reálně své tréninkové dávky. S tím souvisí i dostatečný a kvalitní spánek pro řádnou regeneraci. Jinak kila dolů nepůjdou.

S efektivní regenerací ti pomůže CBD. Kanabidiol má příznivý vliv na regeneraci těla po cvičení, pomáhá ke kvalitnějšímu spánku a lehčímu usínání. Také bojuje proti depresím a stavům úzkosti. Hodí tě do pohody a ty tak můžeš s klidem redukovat tuk.


jídelníček ladylab

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty