🤩 CVIČ DOMA ONLINE 🤩

👉 Klikni sem 👈

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Pár tipů, jak zvládnout menopauzu

Pár tipů, jak zvládnout menopauzu

Mnoho žen si myslí, že menopauzou končí jejich aktivní život a že automaticky půjdou kila nahoru. To ale nemusí být pravidlem. Když se budeš pravidelně hýbat a zdravě jíst, i menopauza na tebe bude krátká!


Proč ženy v tomto období nejvíce přibírají?

Kvůli stárnutí organismu dochází při menopauze k úbytku svalové hmoty a k mírnému poklesu energetické spotřeby. K tomu se přidává pokles spotřeby energie při ukončení menstruace, která je energeticky velmi náročným obdobím. Bazální metabolismus se v období mezí 40. až 50. rokem zpomaluje v průměru o 15 %.


Redukce receptorů stresových hormonů v oblasti břicha navíc způsobuje hromadění tukové tkáně v této partii a postava se začíná měnit. I z postavy typu hrušky se tak snadno může stát jablko.


S přibývajícími roky přicházejí i zdravotní komplikace. Zvyšuje se riziko vysokého krevního tlaku, diabetu 2. typu a vzestupu hladiny „zlého“ cholesterolu (LDL). Mimoto dochází k řídnutí kostí a může se přidat osteoporóza či artróza.


Tohle byla negativa, která s sebou menopauza přirozeně přináší. Nic ale není tak černé, jak se může zdát. I v období menopauzy je možné problémy značně omezit správnou životosprávou. Dokonce i váhu můžete snížit, jen je potřeba trochu větší úsilí. Tady je pár tipů, jak na to.

Jak můžeš pozitivně ovlivnit svou váhu

Ve vyšším věku už většinou nelze spoléhat na geneticky danou štíhlost či dobré spalování. To se v období přechodu bohužel začne měnit a ruku k dílu musejí přiložit i ty ženy, které měly doposud štíhlost zadarmo. Je třeba buďto upravit špatné dosavadní návyky, nebo ještě znásobit snahu o zdravý životní styl v případě, že už jíte zdravě a cvičíte. Co všechno je třeba dodržovat?

·        konzumovat vyváženou a správnou stravu,

·        pravidelně zařazovat vhodné pohybové aktivity,

·        nezapomínat na dostatečný a kvalitní spánek a odpočinek,

·        pracovat na své psychice.

Jaké potraviny se hodí v období menopauzy?

Důraz dbejte na následující potraviny:

·        kvalitní mléčné výrobky pro doplnění vápníku – neochucené zakysané mléčné výrobky (jogurty, kefíry, jogurtová mléka, acidofilní mléka s obsahem tuku kolem 3 %), bílé polotučné tvarohy, sýry s obsahem tuku do 30 % t. v s.,

·        ryby a kvalitní oleje jako zdroj vitamínu D a omega 3 mastných kyselin,

·        ovoce a zelenina jako zdroj antioxidantů a vlákniny.

Kterým potravinám se vyhýbat?


Vyvaruj se ve svém jídelníčku sladkostem, sladkým limonádám, instantním potravinám, polotovarům, potravinám s vysokým obsahem živočišných tuků a fastfoodům. Dodržování zdravého životního stylu je v období přechodu ještě důležitější, než kdy předtím.

Jak může vypadat tvůj jídelníček?

Snídaně: Žitný chléb s tvarohovo-zeleninovou pomazánkou

Dopolední svačina: Banán s bílým jogurtem a přírodními mandlemi

Oběd: Losos s vařenými bramborami a zeleninovým salátem

Odpolední svačina: Strouhaná mrkev s jablkem a knäckebroty

Večeře: Bulgur s krůtím masem a špenátem

Vyzkoušej pro ještě lepší doplnění nenasycených mastných kyselin OMEGU, která je nepostradatelným pomocníkem nejen při redukci váhy.

KOUPIT OMEGA

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty