10 tipů, jak nepřibrat o Vánocích!

10 tipů, jak nepřibrat o Vánocích!

Vánoce jsou tady a ty máš strach, že během nich opět přibereš pár kil a vrátíš se zpět na začátek? Nenech svátky, aby překazily tvé snahy o hubnutí. Pojď na to chytře! Připravili jsme si pro tebe několik tipů, jak si vánoční svátky užít a nepřibrat.

Jak se nepřejídat na Vánoce?

1. I přes svátky sportuj a choď na procházky.

2. Ochutnat ano, ale maxi porce ne!

3. Mlsej vědomě a neuzobávej.

4. Nauč se říkat NE.

5. Plánuj si jídlo dopředu.

6. Zaměř se na dostatečný příjem bílkovin a vlákniny.

7. Vyhni se slazenému pití a alkoholu.

8. Vyzkoušej zdravější varianty cukroví a dalších jídel.

9. Dbej na dostatek kvalitního spánku a odpočinku.

10. Hoď se do klidu.

Chci se přestat přejídat


hunger control

Zůstaň aktivní

Vánoce neznamenají, že přestaneš dělat sport, který máš ráda. Nemusíš se od rána do večera jen cpát a ležet na posteli. Prokládej rodinné oslavy a polehávání u pohádek se sportovními aktivitami. Abys neztrácela čas přecházením do posilovny, zacvič si s námi z pohodlí domova. Ve VIP Programu tě čeká spousta lekcí, u kterých se rozhodně nudit nebudeš. Spálíš kalorie, udržíš se v kondici a fit a budeš ze sebe mít skvělý pocit.

Dej si cíl ujít každý den alespoň 8 tisíc kroků. Procházky jsou super aktivitou (nejen na hubnutí). Jídlo ti krásně slehne, nebudeš se cítit tak těžká, rozpohybuješ střeva a vyhneš se nafouklému bříšku. Uvidíš, že se budeš cítit bombasticky!

Jdi s rodinou nebo s přáteli obhlédnout vánoční výzdobu ve městě. Vezmi děti na sáňkování. Pusť se do zimních sportů, jako je třeba bruslení, lyžování či snowboarding. Možností, jak své tělo o vánočních svátcích rozhýbat, je mnoho.

Ochutnej a zmenši porce

Lákají tě pochoutky všude okolo tebe? Tak alespoň ochutnej. Nemusíš se těmi všemi dobroty přejídat, to už by ti to pak ani nechutnalo. Naber si na talířek malou porci, kterou chceš sníst a tu si dej. Pozor ale na přidávání!

Soustřeď se na jídlo, jez vědomě a neuzobávej

Tam zobneš jeden druh cukroví, tam zase druhý, tam uzobáváš při přípravě oběda… no a ono se to nasčítá a ty budeš mít pocit, že si toho vlastně tolik nesnědla. Vědomé jezení je jedna ze skvělých zásad úspěšné redukce tuku. Každé sousto vědomě pokousej, užij si ho, přežvýkej… Když to do sebe naházíš hlava nehlava, nebudeš se cítit příjemně sytá. I hlava potřebuje vnímat, že opravdu jíš.

jak nepřibrat

Nenech se do ničeho nutit

Vánoce nemusí být synonymem obžerství. Nenech se nutit do přejídání! Buď ochutnej nebo slušně odmítni, že se cítíš plná. Je to tvůj stravovací plán, tvůj jídelníček, tvůj život… a ty sama by sis měla rozhodovat o tom, co budeš, či nebudeš jíst.

Plánuj si jídlo dopředu

Víš, že si po obědě budeš chtít dopřát jako zákusek cukroví? Tak zmenši přílohu, kterou si dáš k obědu. Ušetříš nějaké sacharidy a tím i kalorie. Samozřejmě bys ale neměla vynechávat hlavní jídla! Tělo potřebuje živiny, aby mělo energii. Zato svačinky můžeš nahradit třeba právě cukrovím a dalšími dobrůtkami.

jak se nepřejídat

Dbej na dostatečný příjem bílkovin a vlákniny

Jak už jsme zmínili, neměla bys zapomínat dávat do svého těla pořádně kvalitní stravu. Zaměř se především na dostatečný příjem bílkovin. Pokud nedokážeš přijmout doporučené denní množství ze stravy, pak sáhni po proteinovém prášku. Co takhle náš nejprodávanější protein Choco Bueno? To je mňamka!

Stejně důležité jsou také komplexní sacharidy a zdravé tuky. Zapomínat bys neměla ani na vlákninu. Vláknina se nachází v zelenině, ovoci, celozrnném pečivu, bramborech, luštěninách a semínkách. Mysli na své trávení! Tvoje tělo není popelnice, abys do něj házela vše možné… Mysli na své zdraví.

Pozor na tekuté kalorie

Tekuté kalorie jsou skrytým důvodem, proč lidé často nehubnou. Takový džus, limonády nebo i alkohol mají spoustu kalorií. Můžeš si džus zředit s vodou, zvolit bezkalorické pitíčko nebo si místo tekutých kalorií dopřej nějakou mňamku. Pojď na to chytře!

Zdravější varianty jídel

Tento rok jsme si pro tebe připravili spoustu receptů na fitness varianty tradičních jídel! Mrkni do rubriky Recepty a ukuchti si zdravé a nízkokalorické jídlo, které tvé postavičce neublíží, a i tak si moc pochutnáš.

jak-zhubnout

Dbej na dostatečný spánek a odpočinek

Vánoční svátky jsou skvělou možností odpočinout si od všeho stresu a pořádně se dospat. Užij si volno od práce nebo od školy a zaměř se na svou psychickou stránku. Načerpej energii na další dny! Zvolni, hoď se do klidu a uvidíš, že to tvé postavě jedině prospěje.

Hlavně se nestresuj

Máš nervy z toho, že opět přes svátky přibereš a pak budeš muset tato kila shazovat? To není dobré nastavení mysli! Hlavně žádný stres. Užij si Vánoce v přítomnosti svých nejbližších, važ si toho, kde a jak můžeš strávit tento čas, načerpej energii a zapomeň na chvíli na nějaké hubnutí… O hubnutí totiž Vánoce určitě nejsou…


jak nepřibrat

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty