Oholený nebo zarostlý klín?

Oholený nebo zarostlý klín?

V létě řeší mnoho žen dokonalou úpravu intimních partií. Trendy se neustále mění. Zatímco před lety byl v módě jedině hladce oholený klín, nyní některé ženy dávají přednost opět zarostlému. Bude záležet jen a jen na tobě, jakou variantu do plavek zvolíš. A protože je to velmi aktuální téma! Máme pro tebe pár zajímavostí a rad a tipů.

Holit či neholit klín?

Ať už jde o odstraňování chloupků na intimních partiích, nebo třeba v podpaží či na nohách, vždy bude záležet na konkrétní ženě. Nenech se do ničeho nutit. Na tobě je, co ti bude nejvíce příjemné, ať už z hlediska hygieny, tak z estetických důvodů.

Holit či neholit

Je oholený klín hygieničtější?

Ačkoliv se odstraňováním chloupků může hygiena usnadnit, rozhodně to není pravidlo. Důležité je, abys dodržovala správnou intimní hygienu. To, jak tam dole budeš upravená, řeš až jako druhé téma.

Zároveň panují názory, že chloupky máme z jistých důvodů. Chrání naši pokožku před infekcemi a dalšími bakteriemi, jelikož je zachycují. Určitě proto neplatí, že pokud nebudeš hladce oholená, tak je to špatně. Vše má své pro i proti.

Na sportování oholená nebo neoholená?

Jak už jsme zmiňovali, chloupky mají na kůži svou funkci. Kromě toho, že chrání před infekcí a ochraňují tvou mikroflóru, tak zároveň absorbují pot.

Mohou fungovat i jako taková ochrana proti nárazům. Například při jízdě na kole nebo na rotopedu zarostlý klín může fungovat jako prevence zranění pohlavních orgánů a možná to pro tebe bude i pohodlnější…

sportování

Jak se vyvarovat svědění a červeným pupínkům „tam dole“

Během holení bys měla dodržet několik snadných zásad, které ti pomohou, aby vše bylo OK. Určitě by ses neměla holit tzv. „na sucho“. Následně by tě mohlo trápit zarůstání chloupků, začervenání a celkový dyskomfort.

Před holením je dobré si dát horkou koupel, která chloupky změkčí a depilace bude snadnější. Také doporučujeme sem tam udělat peeling, abys předešla zarůstání chloupků. Na holení používej speciální pěnu nebo gel. Použít můžeš strojek nebo žiletku (hlavně, aby nebyla tupá). Následně hol ideálně ve směru růstu. Pozor také na husí kůži! V tu chvíli je pokožka nerovná a hrozí, že ji poškodíš. K pokožce buď šetrná, nedři ji a buď opatrná.

Pokud si chceš usnadnit práci a docílit déletrvajících výsledků, pak můžeš zkusit brazilskou depilaci. Pozor ale! Poté pokožka celkově citlivější a zarudlejší, proto by ti nějaké pocení během tréninku mohlo být i nepříjemné.

 
Oholený

 

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty