🤩 CVIČ DOMA ONLINE 🤩

👉 Klikni sem 👈

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

3 nejlepší recepty na proteinové snídaně, které si můžete připravit den dopředu

3 nejlepší recepty na proteinové snídaně, které si můžete připravit den dopředu

Kdo by miloval drnčení budíku? Znáš to – ráno jsi ráda, že vylezeš z peřin, najdeš odvahu na studenou sprchu, která tě kromě kvalitního kafe jako jediná probere. Vyčistíš si zuby a na obličej namaluješ něco „koukatelného“. A protože chceš, abys byla koukatelná nejen pro sebe, ale i pro okolí, záleží ti i na tom, do čeho se oblékneš, a hlavně na jakou postavu to oblékneš. Chceš vypadat skvěle? Cvič a dodržuj jídelníček, který dělá krásná těla.

Snídaní proti depresím

K dobrému startu každého dne by neměla patřit jen ta tvoje oblíbená káva, ale i pořádné proteinové jídlo. O tom, že se snídat má, už asi ani není potřeba zeširoka mluvit. Zapamatuj si jednoduchou rovnici, která praví, že pokud snídáš, budeš mít lepší náladu, více energie a jednodušeji udržíš chutě pod kontrolou, obzvlášť když snídaně bude obsahovat dost bílkovin. Když ženy nesnídají, hrozí jim i komplikace s plodností a menstruačním cyklem. A věděla jsi, že po snídani budeš chytřejší? To není žádný výmysl, pořádné ranní jídlo ti pomůže udržet pozornost a zvýšit mozkovou aktivitu.

Proč zrovna proteiny

Proteinové snídaně jsou pro tvoje tělo to pravé. Po dlouhém nočním hladovění potřebuje doplnit energii. Správně zvolená snídaně dodá tělu energii, živiny a rozjede metabolismus. Jestliže patříš mezi holky, které by během dopoledne nejradši snědly celou zmrzlinu a místo lžíce ji ještě nabíraly tatrankou, zaměř se na snídani o to víc. Pokud se po probuzení dobře a kvalitně najíš, mlsná tě jen tak nedožene.

Bílkoviny ke snídani tě příjemně zasytí, a ještě dají skvělý základ tvým svalům. Je prokázáno, že dostatek bílkovin během dne zlepší syntézu svalových bílkovin. Tak proč s tím nezačít hned ráno? Až si po probuzení promneš oči, posnídej ideálně 20 až 30 g bílkovin. Doplň je o kvalitní tuky a naopak uber na sacharidech. Budeš mít déle trvající pocit sytosti.

Bílkovinová snídaně s sebou nese řadu benefitů

O tom, jak jsou bílkoviny nepostradatelné pro tvůj zdravý životní styl, jsi toho už jistě slyšela mnoho. Vyjmenujme si alespoň pár důvodů, které tě snad donutí k tomu, abys s proteinovou snídaní začala již od zítřka:

1. Budeš štíhlejší – možná jsi už zpozorovala, že když se nenasnídáš, přes den toho pak víc sníš. Kdo vynechává snídani, „dojídá se“ během dne a s největší pravděpodobností si zadělává na větší množství tukových zásob.
2. Snížíš chuť na hřešení – pokud jsou sladkosti, cigarety nebo alkohol tvou slabostí, budou tě více lákat, když vynecháš snídani.
3. Budeš mít zdravé a štíhlé potomky – pokud už máš nebo plánuješ rodinu, uč se být vzorem. Příklady táhnou. A tak to je i u dětí. Pokud uvidí snídat své rodiče, půjdou v jejich šlépějích.
4. Budeš jednoduše happy – kdo snídá, zvládá lépe stresové situace, netrpí tolik úzkostmi a nemá sklony k depresím. Dobrá snídaně tě prostě hodí do pohody na celý den. Když první jídlo dne vynecháš, můžeš se připravit na kolísání nálad.

Po čem ráno sáhnout do ledničky

K pořádnému rannímu startu ti nejvíc pomohou vejce. A je jedno, na jaký způsob si je vychutnáš. Umíchej si je na pánvičce se šunkou od kosti, dej si omeletu, vejce natvrdo nebo třeba na hniličku. Určitě mi dáš za pravdu, že po vajíčkách ještě dlouho nebudeš mít hlad a energie ti nebude za hodinku mávat na rozloučenou.

Mezi další proteinová jídla, která si klidně dopřej, patří tofu, bílý jogurt, kysané mléčné výrobky, ořechy, slunečnicová či dýňová semínka a mák.

Jsi ráno natolik grogy, že si nezvládneš připravit nic pořádného k jídlu? V tom případě klidně doplň bílkoviny pomocí proteinového nápoje. Dnes už je na trhu řada příchutí, na kterých si opravdu pochutnáš, přestože do žaludku nepošleš kopec cukru.Ještě existuje další možnost, jak se během hektického rána vyhnout vaření a přípravám té správně vyvážené snídaně. Prostě si nachystej snídani už den předem. Určitě si večer najdeš chvilku pro následující 3 recepty na proteinové snídaně.

Vajíčkové muffiny


Co budeš potřebovat:

6 vajíček,
6 plátků slaniny (nebo lépe šunky),
koření: pepř, sůl, červená paprika,
zeleninu dle chuti (kukuřice, hrášek, kousky papriky).

Jak na to:

Formičky na muffiny vylož kolem dokola i vespod slaninou či šunkou. Do středu vyklepni celé vajíčko, případně přidej zeleninu. Osol, opepři, přidej špetku červené papriky. Peč v předehřáté troubě na cca 180 °C asi 25 minut.

Omeleta na sto způsobů


Co budeš potřebovat
(na jednu porci):

2–3 vajíčka,
1 polévkovou lžíci mléka,
pár kapek oleje na vymazání pánvičky,
koření: sůl, pepř,
další ingredience dle chuti.

Jak na to:

V hrnku rozkvedlej vajíčka spolu s mlékem. Díky němu bude omeleta nadýchanější. Pánvičku pouze vytři olejem pomocí mašlovačky. Na rozpálené pánvi osmaž omeletu z obou stran. S tímto receptem se dá přímo čarovat. Do omelety lze zavinout plátek sýru a šunky, je možné přidat pár kostiček tofu, nadrobno pokrájenou zeleninu nebo špenát. Do vajíček můžete přimíchat také ovesné vločky.

Proteinová bašta ve skle


Co budeš potřebovat:

2 vrchovaté lžíce skyru,
2 vrchovaté lžíce řeckého jogurtu,
trocha mléka,
2 lžíce ovesných vloček,
směs semínek.
Můžeš doplnit:
kustovnici,
chia semínka,
ovoce,
ořechy,
odměrka proteinu.

Jak na to:

Do menší skleničky (například od marmelády) dej nejdříve 2 polévkové lžíce bílého skyru, na něj ovesné vločky, semínka, případně kustovnici, chia semínka, ořechy, protein a ovoce. Další vrstvou je řecký jogurt. To vše zalij mlékem. Mělo by ho být tolik, abys mohla sklenici zavřít a pořádně obsah promíchat jako v „šejkru“. Nech uležet do druhého dne v lednici.
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty