Populární zimní sporty a kolik při nich spálíš

Populární zimní sporty a kolik při nich spálíš

Celý rok se těšíš až bude zima a ty to zase konečně rozjedeš z bílého kopce čerstvě napadaného sněhu? 
Zimní sporty jsou velká zábava a nejen to! Taky se u nich mnohdy pěkně zapotíme, zpevňujeme svaly a shazujeme nějaká ta kila, která se nám nedopatřením podařila nabrat přes Vánoce. Já ti v tomto článku mileráda prozradím, kolik kalorií dokážeme spálit u jednotlivých druhů zimních radovánek. 


BĚŽKY
Co se spalování kalorií týče, tak běžky jsou 100% na prvním místě. Samozřejmě záleží na terénu a intenzitě pohybu, ale když si vezmeme rychlost 4 km/h, tak průměrně spálíme okolo 500 kcal za hodinu a to už je pěkné číslo.
          

LYŽOVÁNÍ
Při lyžovačce si pěkně potrénujeme svaly na nohou a zadečku. Při dlouhém a náročném sjezdu se musíme celou dobu 100% soustředit a zapojovat hlavně stehenní svaly. 
Je dost možné, že se po první letošní lyžovačce nebudeš moct ani zvednout ze židle. 
V klidném tempíčku jízdy na lyžích spálíme okolo 300 kcal za hodinu, což je s výjezdy lanovkou nebo vlekem
krásná hodnota.

SNOWBOARD
Při jízdě na snowboardu záleží na náročnosti terénu, délce trasy a tvých sjezdařských schopnostech. 
Pro nováčka bude snowboard náročnější, protože bude pořád padat a zvedat se, což je v podstatě aerobní trénink a ten nás dokáže pěkně potrápit.
Někdo, kdo je už zkušeným jezdcem a žádný kopec pro něj není překážkou, bude spalovat podobně jako u lyžování tj. okolo 300 kcal za hodinku.                             BRUSLENÍ
Bruslení patří ke sportům, při kterých se pořádně zapotíme. Nikdo (kromě Sáblíkové) ale nezvládneme bruslit hodinu v kuse v ideálním tempíčku, nicméně pro představu: za hodinu v tempu je možné spálit až 1000 kcal. Tak šup, jdi najít své staré brusle a jdeme se klouzat!


Tak co, jaký sport si vybereš? :)Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty