Další nebezpečné diety, které raději nezkoušej

Další nebezpečné diety, které raději nezkoušej

Kristýnka ti v minulém článku představila několik šílených diet a já v tom budu pokračovat. Konkrétně se zamířím na tukožroutskou dietu, batolecí dietu, ovocnou dietu a kyslíkovou dietu. Zároveň tímto s Kristýnkou opustíme téma komerčních diet a v novém roce se můžeš těšit na další zajímavé články z oblasti výživy a zdravého životního stylu.

Tukožroutská polévka

V rámci hubnoucího programu se jí po dobu jednoho týdne hlavně tukožroutská polévka. Polévka obsahuje bílé zelí, cibuli, rajčata, zelenou papriku, celer, zeleninový bujón a čerstvé bylinky. Polévka se jí bez omezení, kdykoliv na ni máš chuť. Postupně pak v rámci programu přidáváš ovoce, zeleninu, mléko a v posledních dnech také hovězí maso a trošku rýže. Ve zkratce další z řady velmi přísných diet, která jde jojo efektu naproti.

Batolecí dieta

Jak už sám název napovídá, jde opravdu o dietu podobnou batolecí stravě. Konzumuje se rozmixovaná zelenina a ovoce bez jakýchkoliv ochucovadel, konzervantů, tuků a olejů. Prostě si představ dětskou výživu ve skleničce. Věřím, že když nebudeš jíst nic jiného, tak určitě zhubneš. Počítej ale s rychlým jojo efektem. A také s možnými zdravotními komplikacemi díky absenci důležitých živin ve stravě. Pouze z ovoce a zeleniny se žít opravdu nedá.

Ovocná dieta

Radikální zastánci této diety opravdu konzumují jen ovoce. Podmínkou ale každopádně i v odlehčenější verzi je, aby ovoce tvořilo minimálně 75 % ze stravy. Dokážeš si představit jíst jen ovoce? Já tedy vůbec ne. Já osobně bych na této dietě nechtěla být ani jeden den, natož nějak dlouhodobě. Ve stravě chybí živiny a další důležité látky (např. železo, vápník, esenciální mastné kyseliny, vitamín D atd.). Od toho raději ruce pryč.

Kyslíková dieta (breathariánská)

Tuto vtipnou dietu jsem si nechala na závěr. Její vyznavači věří, že jídlo k životu nepotřebují. A živí se jen vzduchem a sluneční energií. Cože? Jsou ještě mezi námi?...

Závěrečné shrnutí

Veškeré zázračné diety, slibující rychlý úbytek váhy, jsou dlouhodobě neudržitelné. Jakékoliv zákazy a vynechání jedné či více složek stravy bez jejich adekvátní náhrady není dlouhodobým řešením. Zapomeň na slovo dieta. Klíčem k trvalému úspěchu je pestrá strava, která obsahuje VŠECHNY nezbytné složky potravy, společně s pravidelnou pohybovou aktivitou.

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty