Oblíbené diety slavných osobností – 2.díl

Oblíbené diety slavných osobností – 2.díl

Jak jsem slíbila v minulém článku, tak se vedle stravovacích experimentů některých československých hvězdiček podíváme i na zahraniční celebrity. Kdo na sebe prásknul vyzkoušené a oblíbené diety, se dozvíš v článku.

Plážová dieta

Neboli Dieta ze South Beach. Dieta probíhá ve třech fázích. V první fázi, která trvá 14 dnů, jíš třikrát denně porce jídla o velikostech, na které si byla zvyklá. Vyloučíš ze stravy ale úplně všechny sacharidy (kromě těch, které jsou obsaženy v zelenině). Nesmíš jíst pečivo, rýži, brambory a veškeré další přílohy, ovoce, sladkosti a různé cukrovinky. Naopak si můžeš dopřát červené maso, drůbež, ryby, zeleninu, vejce, mléčné výrobky a saláty s použitím pouze olivového oleje.

Ve druhé fázi diety můžeš zařazovat některé dosud zakázané potraviny. Ale jen v malém množství a zdravé varianty (např. celozrnné pečivo, rýže natural, brambory vařené v páře). A takto pokračuješ, dokud nedosáhneš požadovaných výsledků.

V závěrečné fázi diety upevňuješ zvyky, které ses naučila. Tedy konzumuješ menší množství zdravého jídla. Navždy je ale zakázaná konzumace bílého pečiva a dalších výrobků z bílé mouky, většího množství brambor nebo rýže, cukr a sladkosti.

S Plážovou dietou má zkušenosti například Cindy Crawford, Kim Cattrall (Sex ve městě).
 

Řecká dieta dle Jennifer Aniston

Jak už název napovídá, je dieta založena na konzumaci řeckých tradičních jídel a surovin dostupných pouze z této oblasti. Základem jídelníčku jsou tedy ryby, zelenina, bylinky (oregano, máta, tymián, anýz) a olivový olej. V rámci snídaně konzumuješ řecké jogurty, na oběd grilovanou rybu nebo jehněčí se zeleninou, svačinky jsou formou například salátu tzatziki a večeře v podobě zeleninového salátu s olivami a fetou. Interval mezi jednotlivými jídly nesmí být delší než 5 hodin.

Jídelníček bez mléka a soli dle Angeliny Jolie

Tuto dietu si Angelina naordinovala krátce po narození dvojčat. V rámci jídelníčku preferovala bílé jogurty, ovesnou kaši z rostlinného mléka, sýr Cottage, veškerou zeleninu, ryby všeho druhu a za studena lisované oleje. Kromě mléka a soli je zapotřebí v rámci diety vynechat také kávu, alkohol, černý čaj, veškeré potraviny obsahující kvasnice, houby, kořeněná jídla. A vedle striktního vynechání soli je samozřejmě zakázaný i cukr.

Shrnutí z mého pohledu

Ze všech předešlých tří diet je vidět, že jsou založeny na striktním nebo výrazném omezení sacharidů či dalších běžných potravin. A to nejen těch nezdravých, ale i těch zdravých. Což nevidím jako vhodné doživotní řešení svého stravování. V případě, že by ses takto stravovala dlouhodobě nebo trvale, tak bych se bála o tvé zdraví. A po návratu na normální stravování počítej s jo-jo efektem.

Totální výživové úlety slavných

Victoria Beckham je vyznavačkou syrové stravy. Její stravování je založeno na konzumaci výhradně jen syrové zeleniny. Zároveň sleduje pH svého organismu, aby nedošlo k jeho překyselení. Dovedeš si představit celý den jen přežvykovat syrovou zeleninu? Já tedy rozhodně ne.

Megan Fox prý nerada moc cvičí a patří k těm línějším povahám. Místo toho, aby si zacvičila, tak raději hladoví a nemá problém vydržet pár dní jen na vodě, do které přidává jablečný ocet. Doufám, že se mnou souhlasíš, že takto by to opravdu nešlo!

Lady Gaga v rámci potřeby shodit nějaké to kilo sáhne po přesnídávkách. Cca. 14 dnů konzumuje jen rozmixovanou zeleninu. Za mě masakr. Proč máme teda zuby?

 

Co dodat? Než zkoušet diety slavných, raději věnuj veškerou sílu ponaučení se o zdravém stravování a zdravém životnímu stylu. Jakákoliv i krátkodobá drastická dieta je zbytečná a může vést ke zdravotním komplikacím. Z většiny slavných osobností (herečky, modelky) si příklad rozhodně neber!

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty