🤩 CVIČ DOMA ONLINE 🤩

👉 Klikni sem 👈

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě
  

Oblíbené diety slavných osobností – 1.díl

Oblíbené diety slavných osobností – 1.díl

V následujícím článku se zaměříme na diety slavných osobností. Konkrétně na některé české a slovenské osobnosti, které odhalily své dietní pokusy. Podíváme se na princip jejich stravování (diet). A samozřejmě přidám svůj vlastní názor.

Santiagova dieta

Santiagovu dietu si z českých celebrit oblíbila Eva Decastelo. Základem diety je, že omezíte příjem živočišných bílkovin a sacharidů a zároveň navýšíte příjem rostlinných bílkovin, vitamínů a vody. Jídelníček se skládá především z málo tučných potravin, jako jsou luštěniny, zelenina a ovoce. A je obohacen o proteinové koktejly. Dieta má tři fáze:

- V první fázi jde především o hubnutí a omezují se v ní sacharidy. Dokonce až tak, aby ses dostala do ketózy. Trvání první fáze jsou 2 týdny.

- Druhá fáze trvá 2-8 týdnů a je stále hubnoucí, dokud se nedostaneš na svou vysněnou váhu. Postupně s blížícím se chtěným výsledkem začínáš do svého jídelníčku postupně zařazovat potraviny, které jsi musela v té první zcela vynechat.

- Poslední, třetí fáze, je udržovací a trvá 4 týdny. 

Jak to vidím já? Na dietě vidím pozitivní to, že člověka naučí se stravovat pravidelně a vybírat kvalitní a našemu tělu přirozené potraviny. Co se mi určitě nelíbí je nutnost pravidelného popíjení proteinových koktejlů, které firma nabízí. Aby byly vidět rychlé výsledky, tak musíš hned držet keto dietu, což může být pro někoho velmi drastický postup, a ne pro všechny je vhodná. Více o keto dietě se dozvíš v předchozích článcích. Nejdůležitějším obdobím je pak třetí fáze diety, která je nejtěžší a může sebou přinášet jojo efekt. Při zařazování dalších potravin zpět do jídelníčku určitě poskočí i nějaké to kilo nahoru, což je ale zcela normální jev. Zvýší se totiž obsah střev. Svaly se naplní glykogenem, na který se potom naváže značné množství vody a 2-3 kila jsou nahoře. S tím se musí počítat. Otázka ale je, jak to zvládne tvá psychika. Když si delší dobu něco odpíráš, pak to najednou můžeš, tak se s prvním soustem může utrhnout zadržený vagón…

Margitova dieta

Je princip stravování podle Štefana Margity. Jejím základem je vyloučení sacharidů. Povoleny jsou jen některé druhy ovoce v malém množství. A naopak se specializuje na konzumaci masa kromě uzenin. Dále na některé druhy zeleniny, vejce, mléčné výrobky a dostatečný pitný režim.

Můj postřeh? Po přečtení týdenního jídelníčku shledávám tuto dietu za hladovku. Vedle nedostatku energie také nabízí rozhození (zpomalení) metabolismu a po jejím ukončení jednoznačný jojo efekt (rychle kila dolů, ale potom také nahoru).

Další dietní pokusy slavných

Velký váhový úbytek v minulosti zvládla i herečka Hana Gregorová. Za úspěchem ale stálo drastické snížení kalorií. Denně nepřijmula více než 1200 kcal a vysadila přílohy (pečivo, brambory, rýži atd.).

Zpěvačka Lucie Bílá má skvělou postavu a traduje se, že zařazuje očistné kúry v podobě pití teplé vody a zařazování dostatku zeleniny. Když konzumace jídla, tak každou šestou hodinu. Osobně doufám, že vodová očistná kúra netrvá věky.

Co na to říct? Při honbě za vysněnou postavou někdy ztrácíme rozum a člověk je pak schopen zkusit cokoliv a nepřemýšlí nad následky. U slavných osobností, které jsou pod drobnohledem a je na ně vyvíjen tlak z hlediska vzhledu se asi není čemu divit. Za rychlými výsledky sáhnou po nesmyslných a drastických dietách, které se pak mohou podepsat i na jejich zdravotní stránce. Naštěstí ale nejsou všichni slavní stejní. Například Patrície Pagáčová zvolila skvělý přístup. Přestala to hrotit (méně se stresovat), začala chodit s pejskem na pravidelné procházky a zařazovat i jiné aktivity (jóga, tenis, squash), především začala poslouchat své tělo, nepřejídat se, ale také nehladovět. Více takových!

V dalším článku se podíváme na hubnoucí a dietní pokusy zahraničních celebrit.

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty