Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Posuň své hranice o kus dál a jdi si tvrdě za svou vysněnou postavičkou! Mám pro tebe VIP fitness PROGRAM

s kompletním trénikovým plánem, který tě dostane do formy!

Makej na sobě doma před televizí a ušetři tak balík peněz za fitko.

Se mnou cvičíš jen za 149 Kč/měsíčně.

Míša Mrázková - Trenérka fitness

Ahoj, jsem Miška a v Ladylab připravuji fitness videa už přes rok. Za tuto dobu jsme s týmem natočili desítky videí, podle kterých už cvičí tisíce holek v Čechách i na Slovensku.

A teď pro tebe mám novinku! Nadupaný fitness VIP program, který tě dostane do formy.

Videa, která na tebe čekají ve VIP programu jsou prodloužená a poskládaná tak, aby si každý týden odcvičila to, co máš! Nemusíš tedy přemýšlet, co a jak bys měla cvičit, program tě sám povede! A navíc, videa budou každý týden přibývat, nemusíš se tedy bát, že bys vypadla z formy!

Měsíční členství ve VIP Programu tě vyjde na pouhých 149 Kč.

Přestaň se vymlouvat a začni hned!

Dej do toho vše!

Kontakt: misa.mrazkova@ladylab.cz

Slevy

  • RUNNING QUEEN
    JDU BĚHAT

    Balíček RUNNING QUEEN + kšiltovka...

    1 250 Kč 1 849 Kč

Sledujte nás

Nejpopulárnější články

8 tipů, jak odvodnit tělo a být zase ve formě

  
PALEO STRAVA

PALEO STRAVAZázračná dieta nebo nebezpečný alternativní směr stravování? Jaký názor na ni mají nutriční terapeuti?

Co je to paleo strava?

Paleo strava je pojmenována podle paleolitu, což je název pro dobu kamennou. Lidé se v této době živili především sběrem a lovem. Neměli k dispozici žádné produkty zemědělství jako například: luštěniny, mléko a mléčné výrobky, obiloviny a výrobky z nich (pečivo) a proto se jejich jídelníček skládal především z masa, ryb, zeleniny, ovoce, hub, ořechů a vajec.

Nutriční hodnoty paleo stravy

Z výše vyjmenovaných potravin je patrné, že je tato strava založená především na konzumaci vysokého množství zdravých tuků a bílkovin. Jsou zde omezeny sacharidy a průmyslově zpracované potraviny. Zároveň se u paleo diety doporučuje jíst maximálně třikrát za den, aby se styl stravování podobal co nejvíce jídelníčku lovce a sběrače.

Má paleo strava nějaká pozitiva?

Paleo strava může mít z určitého pohledu i nějaká pozitiva. Například WHOLE 30, což je výživový směr, který využívá zásady paleo stravy, je v podstatě „nutriční restart“, kdy na 30 a více dní postupně vyřazuješ určité skupiny potravin, až postupně dospěješ k čisté paleo stravě. Tento směr by se dal nazvat i jako „eliminační dieta“, která ti může pomoci odhalit potraviny (lepek, laktóza), které ti způsobovaly trávicí potíže, nebo atopický ekzém. Více si o tomto směru povíme v dalším článku. Zároveň na ni shledávám pozitivní to, že vylučuje průmyslově zpracované potraviny a zaměřuje se na tzv. „clear eating“. V neposlední řadě dbá i na určitou pravidelnost v jídle.

Pro koho je paleo strava zcela nevhodná?

Jelikož je tato dieta založená na velmi omezeném příjmu sacharidů, nedoporučovala bych ji vytrvalostním sportovcům, kteří sacharidy potřebují jako zdroj rychlé energie.
Pro koho bych paleo určitě nedoporučila, tak to pro děti, dospívající, těhotné a kojící ženy, protože tyto skupiny potřebují sacharidy pro správný růst a vývoj, potřebují minerály a vitamíny obsažené v obilovinách, a hlavně vápník z mléčných výrobků!!! Obecně by tyto skupiny neměli dodržovat žádné striktní alternativní směry.

Názor nutričního terapeuta

Stejně jako o jiných alternativních směrech si myslím, že je tento směr omezující a jsem zastánce toho, že by se neměla žádná skupina potravin z jídelníčku vylučovat, pokud k tomu nemáš zdravotní důvody.
Musím ale říct, že například od veganství se dá tento směr z výživového hlediska považovat ještě za poměrně vyvážený. Obsahuje bílkoviny, tuky a díky ovoci i nějaké sacharidy. Každopádně se tento směr vymyká doporučením pro zastoupení jednotlivých makroživin v jídelníčku a určitě bych ho nedoporučila každému. Vzhledem k vysoké převaze tuků a bílkovin v jídelníčku bych ho nedoporučila osobám, které mají problémy s vysokým cholesterolem.

Zároveň si myslím, že jakákoliv změna životního stylu, která zahrnuje vyloučení průmyslově zpracovaných potravin (sladkosti, fast foody) je změna k lepšímu. Tudíž i paleo strava dokáže člověka s nezdravým životním stylem naučit rozpoznávat vhodné a méně vhodné potraviny a naučí ho pravidelnému stravování.
Číst blog
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty