Jak na cvičení po porodu? Nespěchat a být efektivní!

Jak na cvičení po porodu? Nespěchat a být efektivní!

Stala ses nedávno maminkou a chceš zhubnout poporodní kila? S námi se ti to hravě povede. Důležité ale je, dodržovat základní pravidla, abys svoje tělo příliš nenamáhala. Po porodu může být ještě hodně oslabené. Když však začneš po malých krůčkách, nic tím nezkazíš. 

V šestinedělí si dej pohov

Měj na paměti, že jsi nosila své dítě pod srdcem celých devět měsíců a následně si zažila porod. Tvé tělo tedy prošlo velkou námahou, kterou do té doby neznalo. O novorozené miminko se musíš pečlivě starat a prvních šest týdnů obzvlášť. V takzvaném šestinedělí si dej od cvičení klidně pauzu. 
Po něm můžeš pomalounku začít. Ideální jsou dřepy. Zvládneš je, když miminko bude spát a pokud je budeš dělat pravidelně, za pár týdnů se ti zpevní bříško i zadeček. Jistě, že u břišních partií to bude trvat delší dobu. Dej si na celkovou proměnu své postavy klidně celý rok. 


                                                      

Krabičkovat se vyplatí

Ve volné chvíli můžeš vzít útokem obchod s krabičkami. Kup si ty s dobrým těsněním a nezapomeň vybrat nejrůznější velikosti. Jídlo si pak můžeš navařit na tři dny dopředu a zamrazit. Budeš mít tak perfektní kontrolu nad tím, co jíš. 
Při hubnutí je totiž nesmírně důležitá pravidelná strava. Je dokonce podstatně důležitější než samotné cvičení. Základ dne tvoří snídaně, posléze oběd a k večeři by měl stačit třeba jen salát. Mezi tím nezapomeň na svačiny. Dopoledne si dopřej sladké ovoce, odpoledne už jen zeleninu.                                                      


Ideální poporodní cviky

Zaměř se na cviky, které ti nejen zpevní postavu, ale celkově ti zdravotně pomůžou. Ideální jsou cviky na posílení pánevního dna. Po porodu totiž mnohdy uniká moč a posílením se tomu zamezuje. Šetrně se dá cvičit i s posilovací gumou nebo míčem. Variant je nesčetně. 
Až budeš cítit, že se tvoje fyzička zlepšila, klidně si nazuj ke kočárku brusle a drandi i s ním. Uvidíš, že s toho budeš mít radost nejen ty, ale i miminko. Za pár měsíců budeš mít postavičku jedna radost. 


                                                 
Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty