Jste na mateřské? Už žádné výmluvy a hurá do cvičení!

Jste na mateřské? Už žádné výmluvy a hurá do cvičení!

„Nemám čas. Ani na chvíli se nezastavím. Pořád jsem v jednom kole, na cvičení mi nezbývá ani pár minut.“ Slyšíte se? Pokud máte doma malou ratolest a přesně tato slova sdělujete ostatním, měly byste se zamyslet. Ano, mateřská opravdu není dovolená, dokonce jsme si vědomi velkého významu této životní etapy, ale s absolutním nedostatkem času na cvičení nemůžeme souhlasit. I kdybyste jen měly stahovat hýžďové svaly ve frontě na zeleninu nebo dělat dřepy při každém čištění zubů, cvičení na mateřské je možné!

Po ukolébavce sklapovačky

Žena na mateřské se stává dokonalým manažerem času, péče a často i logistiky. Svou úlohu plní 24 hodin denně a je po ruce, kdykoli si její děťátko zamane. Ono je jejím šéfem. Ale i takovýto šéf spí. Dokonce více než ten dospělý. Když si tedy dá víc než dvacet po obědě (a mnohdy i před ním), nastává ideální čas, kdy se pustit do cvičení.

Nikdo vám netvrdí, že se máte potit dvě hodiny v kuse, ale necelá hodinka obden s vašimi poporodními špíčky zaručeně zamává. Buďte k sobě poctivá a zahrňte tento čas pro sebe do každodenního plánu. Tedy pokud už máte po šestinedělí.

Ať se za vámi chlapi otáčí

Sexy maminkou, za kterou se muži stále otáčí, můžete být i vy. Možností, jak cvičit, máte na mateřské opravdu hodně. Pokud vám dítko někdo pohlídá, třeba tatínek, máte vyhráno. Můžete vyrazit do kolektivu v tělocvičně či posilovně. Jestliže hlídání nemáte, zazpívejte miminku ukolébavku, a jakmile usne, dejte se do cvičení. Doma jistě najdete prostor, kde rozložíte podložku nebo jiné náčiní, které potřebujete. A že nevíte, z jakých „domácích“ sportů si vybrat? Dáme vám na výběr:

  • Jóga – protáhnete si při ní záda bolavá od neustálého nošení dítěte. Navíc si dopřejete dokonalou relaxaci, abyste byla spokojená a vyrovnaná maminka.
  • Pilates a kalanetika – při tomto cvičení doma nezboříte půl místnosti a nepropadnete se k sousedům. Pomalé, ale velmi účinné cvičení vám bude dokonale tvarovat postavičku.
  • Aerobik a zumba – tady to chce už více prostoru, ovšem tento způsob cvičení vám dokonale rozproudí krev v žilách a nastartuje spalování tuků.
  • Posilovací cviky – existuje celá řada cviků, které posílí a vytvarují vaše tělo. Od výpadů přes dřepy až po dámské kliky – v pohodlí domova si můžete dovolit téměř vše. Doporučujeme zpevňování pánevního dna a hlubokého stabilizačního systému. 

Odměny vám právem patří

Motivace je velmi důležitá. U ženy ji dokáže dokonale posílit třeba už nová kvalitní podložka na cvičení, kterou si sama vybere. Udělejte to také tak! Dalším lákadlem může být nové oblečení na cvičení. Zainvestujte do sebe a pořiďte si funkční oblečení přesně pro své cvičení. K němu si pak na CD vytvořte vlastní hudební mix, který vás zaručeně rozhýbe. A za každých 5 cm, o které zeštíhlíte, si kupte něco na sebe. Zasloužíte si to.

Hitem poslední doby jsou různé výzvy, jež plníte z pohodlí domova třeba měsíc v kuse každý den. Krůček po krůčku tak získáváte pocit sebedůvěry a přesvědčujete se o tom, že z vás nabytým mateřstvím nevyprchala pevná vůle. Na sociálních sítích navíc stále vzniká řada skupin, kde se ženy navzájem podporují, sdělují si výsledky svého cvičení a radí nováčkům, kteří s výzvami teprve začínají.

Víme, jak vás vyhecovat – přinášíme vám unikátní výzvu, která vytvaruje váš zadeček a nohy za 30 dní. Pojďte do toho s námi!

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty