🤩 CVIČ DOMA ONLINE 🤩

👉 Klikni sem 👈

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty

Zamávejte cukrům na rozloučenou – zkuste ketogenní dietu

Zamávejte cukrům na rozloučenou – zkuste ketogenní dietu

Že si při cestě za sexy postavičkou nemůžete vychutnávat dortíky a tabulky čokolády, jistě víte. Vyzkoušela jste možná také řadu diet, které ovšem neukázaly výsledky moc rychle. Měla jste navíc pořád pocit, jako by vám něco chybělo. Vlčí hlad vás honil, kudy jste šla.

Poznáváte svůj příběh? Našli jsme pro vás dietu, která vás hladovět nenechá. Ketogenní dieta je jednou z nejúčinnějších cest k luxusní postavičce do plavek.

Na klasickou pyramidu zapomeňte

Obvykle svému tělu dodáváme asi 55–60 % sacharidů, 15–20 % bílkovin a 20–25 % tuků. Ketogenní dieta tato čísla ovšem podstatně mění. Budete při ní jíst 20 % bílkovin, 75 % tuků a jen 5 % sacharidů. Tělo se z nedostatku sacharidů dostane do takzvané ketózy, při níž automaticky sáhne do svých energetických zásob a vašemu organismu začne dodávat energii z tuků. A vaše postava bude štíhlá jako lusk.

Ketogenní dieta má svou vlastní potravinovou pyramidu, které dominují zelenina bez škrobů a s nízkým obsahem sacharidů, zdravé tuky a oleje, tučné ryby a kvalitní maso. Dopřát si můžete také vejce, čerstvé plnotučné mléčné výrobky, ořechy či různá semínka. K ochucení jsou doporučovány bylinky a koření. Tabu pro vás logicky bude vše, co obsahuje sacharidy a škroby.

Měla byste se zaměřit především na potraviny, u nichž znáte původ nebo jste si je sama vypěstovala na zahrádce. Například maso je ideální z farmářského chovu, kde mají zvířata k dispozici pastviny a jsou krmena trávou.

Připravte si jídelníček

Abyste ráno po probuzení netápala, co po celý den jíst, připravte si jídelníček předem. Ke snídani si můžete dát například vejce a kvalitní šunku. K obědu si dopřejte maso se zelenou zeleninou. Váš večerní salát se může skládat z tuňáka ve vlastní šťávě nebo přírodního filé a povolených druhů zeleniny. Mezi hlavními jídly je pak vhodný například kvalitní bílý jogurt, cottage sýr, tvaroh s pažitkou nebo skořicí.

Výhody ketogenní diety

  • Hlad vás nebude pronásledovat všude, kam se hnete. Ketolátky působí na neurotransmitery v mozku a tlumí pocit hladu.
  • Můžete si 5× denně dopřát dostatečné porce. Samozřejmě musí jít o potraviny, které ketogenní dieta povoluje.
  • Bonusem k sexy postavičce je kvalita vlasů, nehtů a pokožky. Jezte kvalitně a v rámci ketogenní diety dodávejte tělu důležité vitamíny a minerály.
  • Účinky diety pocítíte brzy. Tedy pokud budete dodržovat staré dobré pravidlo, které říká, že energetický příjem ze stravy by měl být menší než výdej.

Nevýhody ketogenní diety

  • Zapomeňte na lákadla, jako jsou sladké alkoholické nápoje, dortíky na dýchánku s kamarádkou, řada vašeho oblíbeného ovoce včetně toho sušeného, potraviny obsahující lepek, brambory i některé luštěniny.
  • Pokud jste citlivější, můžete se při nedostatku sacharidů prát s výkyvy nálad nebo bolestmi hlavy. 
  • Strava je vhodná jen pro zdravé jedince. Nemohou ji držet těhotné a kojící ženy, lidé s alergií na některé bílkoviny, kardiaci, lidé s depresemi nebo ti, kteří mají nemocné ledviny, játra či poruchu krevní srážlivosti. Ketogenní dieta zvyšuje citlivost na inzulin, což zlepšuje průběh diabetu 2. typu. Přesto by si měli cukrovkáři na tento způsob diety dávat velký pozor. Nesmí mít hladinu glukózy v krvi ani vysokou, ale ani příliš nízkou. Je tedy velmi složité pro tyto pacienty odhadnout vhodnou hranici.

Na závěr pár tipů od nás

Pitný režim je základem každého zdravého životního stylu. Jinak tomu není ani u ketogenní diety. Ideální pro vás bude čistá voda a neslazený čaj. Pokud si nedokážete odepřít šálek kávy, hlavu vám za to nikdo neutrhne. Vybírejte ale kvalitní kávu a dejte si maximálně jeden až dva šálky denně. Na letní drinky s alkoholem nebo sirupem (případně obojím) úplně zapomeňte. Vhodná není ani sklenka vína.

Ketogenní dieta je jen dočasná. Přece jen tělo dostává dost zabrat, navíc po delší době už úbytek hmotnosti není tak výrazný, může se i zastavit. Abyste se vyhnula následnému jojo efektu, začněte sacharidy zařazovat opravdu jen pozvolna.

Při rychlém úbytku kilogramů je potřeba zpevňovat a rýsovat postavu. Pravidelně proto cvičte. Abyste měla postavičku jako ze žurnálu, můžete účinky svého pocení v tělocvičně nebo při běhání na polních cestách podpořit vhodnými potravinovými doplňky.

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty