Kalkulačka pro bazální metabolismus: spočítejte, kolik kalorií denně byste měla přijímat

Kalkulačka pro bazální metabolismus: spočítejte, kolik kalorií denně byste měla přijímat

Chceš zhubnout, nebo spíš zpevnit tělo? Pak je kromě cvičení důležité hlídat si také svůj energetický příjem. Více ti napoví hodnoty, které si snadno spočítáš v naší kalkulačce bazálního metabolismu.

Bazální metabolismus (anglicky Basal Metabolic Rate, BMR) vyjadřuje veškerou energii, kterou tvůj organismus spotřebuje v naprostém klidu – například ve spánku. V závislosti na tom, jak jsi aktivní, tvoří BMR asi 70–80 % tvého denního energetického výdeje. Tomu je potřeba přizpůsobit tvůj denní energetický příjem, tedy kolik kalorií denně si můžeš dovolit pro dosažení svého cíle.

Do naší BMR kalkulačky stačí zadat věk, výšku, váhu a pár informací o tvých pohybových aktivitách. Výsledky ti vyskočí pěkně v kaloriích, které si pak můžeš snáze každý den hlídat.

Jen pozor, čísla nejsou nikdy do poslední kalorie přesná. Udávají především energetickou hodnotu, pod kterou by zdravý jídelníček nikdy neměl klesnout. Navíc je ovlivňují další činitelé, jako např. stres nebo činnost organismu při trávení potravy. Jako základní vodítko je ale BMR docela fajn!

Je milet
Má váha jekg
Má výška jecm
Můj cíl

Má pohybová aktivitaNejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty