5 důvodů, proč zapojit proteinový nápoj do tvého jídelníčku

5 důvodů, proč zapojit proteinový nápoj do tvého jídelníčku

Často se nás ptáte, jestli vůbec potřebujete pít proteinový nápoj. K čemu je ten protein vlastně dobrý a proč ho používat? V článku prozradíme, jaké výhody ti přinese zařazení proteinového nápoje do jídelníčku!

 

Proč pít protein

1. Protein využiješ při zpevňování a formování postavy.

2. Díky vysokému sytícímu efektu bílkovin nebudeš mít hlad a zaženeš chutě na sladké, což jsou benefity, pro které proteinový prášek využiješ při hubnutí.

3. Protein přispívá k lepší regeneraci po tréninku.

4. Nestíháš jíst? Proteinový prášek je super rychlá svačinka.

5. Doplníš tělu potřebné živiny, aby mu nic nechybělo.

 

CHCI SI KOUPIT PROTEIN

 

protein na hubnutí

Protein pro zpevnění postavy

Určitě už jsi slyšela, že ti protein může pomoct, když chceš nabrat nějakou tu svalovou hmotu. Protein dodá tvým svalům potřebné bílkoviny a můžeš si díky němu krásně vyrýsovat tělo. Samy o sobě ti ale proteinové nápoje stačit nebudou. Je potřeba správně nastavit také tréninkový plán a celkově jídelníček.

Neboj se, protein není žádný kouzelný lektvar pro kulturisty, po kterém bys vypadala jak Arnoldova ségra. Chtěj krásně zpevněnou postavu, nejen hubenou. Proto posiluj své tělo a dbej na dostatek bílkovin ve stravě.

Čím více svalů budeš mít, tím lépe. Zrychlí se ti metabolismus a ty tak budeš moct více jíst, aniž bys přibírala. Jak se říká: svaly pálí tuky! Tak buduj si svalovou hmotu, aby ti to slušelo.


protein na tvarování postavy

Protein pro redukci hmotnosti

Přidáním proteinu do jídla se lépe zasytíš, takže budeš mít menší hlad a snížíš také chutě na sladké. Tím pádem značně omezíš riziko jojo efektu. Zároveň zrychlíš svůj metabolismus a hubnutí tak bude mnohem efektivnější.

Je samozřejmě potřeba dodržovat i vyvážený poměr dalších živin, tedy tuků a sacharidů. Když večer zjistíš, že jsi přes den neměla dostatečný přísun bílkovin, ale ostatní makroživiny ti sedí, můžeš si dát protein jako druhou večeři. Dodáš tak tělu jen to, co mu chybí.

 

- Bílkoviny mají nejvyšší sytící efekt ze všech makroživin.

- Po proteinem nabitém jídlu nebudeš mít tolik hlad. Hubni bez hladovění!

- Bílkoviny snižují chutě na sladké.

- Vybrat si můžeš z mnoha vynikajících příchutí proteinového prášku. Co takhle nejoblíbenější příchuť Choco Bueno nebo naprostá klasika vanilkový protein, který chutná všem.

- Díky proteinu budeš předcházet riziku jojo efektu.

 
Choco Bueno protein

Protein pro rychlejší a kvalitnější regeneraci

Proteinový nápoj bys měla určitě zapojit do jídelníčku při zvýšené zátěži. Když sportuješ několikrát týdně, tvoje tělo potřebuje aminokyseliny (BCAA), které jsou obsaženy také v proteinových nápojích. Díky nim tě nebudou bolet svaly a budeš dříve připravená na další nálož cvičení.

Proto také sportující ženy a ženy v redukci mají zvýšené nároky na příjem bílkovin.

 
protein a BCAA

Protein jako rychlá a chutná svačina

Taky někdy nestíháš svačit? Rychlý proteinový nápoj tě může zachránit před vyhladověním mezi jídly. Vyhneš se tak chutím na sladké a nutkání se přejídat v pozdních večerních hodinách.

Nenech tělo hladovět! Buď vždy připravená. Vezmi si svůj shaker s dávkovačem, kam si dáš svou dávku proteinu a pak už stačí jen voda, „zašejkovat“ a proteinová svačinka je na světě.

Navíc pokud víš, že ihned po cvičení nebudeš mít možnost se najíst plnohodnotného velkého jídla, pak rozhodně prospěješ svému tělu, když si dáš alespoň protein.

 
jak užívat protein


Protein pro doplnění potřebných živin

Například vegetariáni nebo lidé, kteří moc nejedí maso, mohou mít v běžném denním stravování problém dostat do těla dostatek kvalitních bílkovin. Právě protein může snadno zvýšit příjem bílkovin na požadovanou denní dávku.

 

Největší výhody proteinových nápojů

- Vysoká koncentrace bílkovin (proteinů) na 100 gramů a jejich vysoká vstřebatelnost.

- Obsahují aminokyseliny, které zlepšují regeneraci organismu po cvičení.

- Jejich příprava je nenáročná, stačí rozmíchat ve vodě a je to.

- Přinášejí delší pocit sytosti, zabraňují potřebě se přejídat a snižují chutě na sladké.

- Pomáhají snižovat tělesný tuk a udržovat nebo zvyšovat obsah svalové hmoty.

- Zrychlují metabolismus a podporují tak hubnutí.

Kolik bílkovin denně přijímat?  

Nesportující dospělé ženy = 0,8-1 g/na 1kg hmotnosti/na jeden den (například pro 60kilovou ženu bude doporučený příjem bílkovin v rozmezí 48-60 gramů za den)

Rekreačně sportující ženy = 0,8-1 g/kg hmotnosti/den

Vytrvalostní sportovkyně = 1-1,3 g/kg hmotnosti/den

Silové sportovkyně = 1,5 g/kg hmotnosti/dennejlepší proteiny pro ženy

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty