8 tipů, jak se zdravě opalovat

8 tipů, jak se zdravě opalovat

Léto je tu a s ním i téma, které řeší každý z nás – opalování. V tomto článku si rozebereme, jak se chránit před sluníčkem a zdravě opalovat. Tyhle zásady bys určitě měla znát! Nepodceňuj péči o své tělo v parných letních dnech.

 

Proč se chránit před sluníčkem?

- Sluníčkem spálená pokožka ztrácí pružnost a vitální vzhled.

- Pokožka pak rychleji stárne a tvoří se vrásky.

- Na obličeji a dekoltu mohou vznikat pigmentové skvrny.

- Spálení kůže je nejen nepříjemné, ale může vést až k rakovině kůže.

- Pozor si dej i na bolesti hlavy ze sluníčka, úžeh a dehydrataci!

 

Zdravé opalování


1. Pokožku je potřeba chránit VŽDY a VŠUDE

Každé ráno si na pleť nanes denní krém a SPF ochranu, a to i v případě, že se nejdeš opalovat. Pleť bys měla chránit CELOROČNĚ. Buď můžeš použít denní krém, který má SPF ochranu nebo nanést SPF ochranu zvlášť.

Ať už sportuješ, pracuješ na zahradě, jdeš na chvíli do města nebo na procházku do přírody… Chránit bys svou pokožku měla vždy. Bylo by naivní si myslet, že ve městě na tebe sluníčko nepůsobí, když se cíleně neopaluješ… Také bych ráda vyvrátila mýtus, že ve stínu na tebe sluníčko nepůsobí. To je OMYL!

Jak si můžeš pomoct na sluníčku? Při výběru vhodných ochranných prostředků zvaž následující faktory:

a) Jaký fototyp má tvá kůže.

b) Jaký krém na opalování je pro tvou pokožku a potřeby vhodný.

c) Jaké zvolit oblečení.

 

2. S opalováním začni postupně

Nejlepší je, pokud začneš s vystavováním pokožky slunci postupně. Například když jedeš na dovolenou k moři, rozhodně se vyvaruj šoku! Začni s postupným opalováním, citlivě prodlužuj dobu na sluníčku, a hlavně se adekvátně chraň.


Jak se opálit

 

3. Chraň kůži správně zvoleným oděvem

Černé tričko propustí méně světla než bílé, nicméně určitě to znáš, že černá se na slunci rychleji zahřeje… Lepší je řešit materiály než vyloženě barvu. Například takový polyester je na sluníčko lepší než bavlna. Zároveň nos oblečení, které je prodyšné a dobře odvádí pot.

Při oblékání nezapomeň také na pokrývku hlavy! Ochrání tě před úžehem, spálenou pokožkou hlavy a dalšími nepříjemnostmi.

 

4. Nezapomínej na sluneční brýle

Při pobytu na sluníčku je důležité chránit si zrak. Pořiď si sluneční brýle s UVA i s UVB filtrem. Nejen že ochráníš své oči, ale také předejdeš vzniku zbytečným vráskám. Přece jen „šklebení“ do sluníčka není nic dobrého pro tvůj mladistvý vzhled.

 

5. Jaký je nejlepší čas na opalování

Jak už jsem zmínila, nejlepší je začínat s opalováním postupně. Rozhodně by ses měla vyvarovat opalování na přímém slunci v období mezi 11. až 14. hodinou, kdy má sluníčko největší sílu. A vždy pamatuj na to, že i ráno a večer je potřeba kůži chránit opalovacím krémem.


Jak se zdravě opalovat

 

6. Jak vybrat opalovací krém

Když si vybíráš opalovací krém, zaměř se na SPF faktor. Čím vyšší tohle číslo je, tím vyšší ochranu před UVB zářením poskytne. Zpozornět bys měla ale i nad ochranou proti UVA záření. Právě tento typ záření nám způsobuje vrásky a stárnutí pleti.

 

Hlavní zásady při nanášení opalovacího krému:

- Opalovací krém nanes už půl hodiny před vyjitím na slunce.

- Ideálně nanes krém ve dvou vrstvách, pokud se plánuješ cíleně opalovat.

- SPF faktor krému vol nejméně 30. Při pobytu u moře ideálně ochranný faktor SPF 50+.

- Nezapomeň si namazat uši a nos!

- Používej také balzám na rty s ochranným faktorem.

- Po každém koupání v bazénu nebo v moři obnov mazání opalovacím krémem.

- Mysli na pravidelné natírání (zejména problematických partií).


Zdravé opalování

 

7. Hydratuj se

Při pobytu na sluníčku je důležité pít dostatek tekutin. Tím nemám na mysli alkohol… Myslím čistou vodu třeba s citronem nebo mátou. Osvěžíš se, doplníš tělu potřebnou hydrataci a předejdeš tak bolestem hlavy…

 

8. Doplňky stravy na opalování

Kůže postupně ztrácí pružnost, a proto je vhodné ji hydratovat kolagenem. Kolagen My Beauty obsahuje vitamín C a kyselinu hyaluronovou, která pokožku krásně hydratuje – a to přesně v létě potřebujeme.


vitamín C

 

Těchto pár jednoduchých zásad ochrání zdraví tvé pokožky, a to je nejdůležitější! Nepodceňuj sluníčko, má obrovskou sílu. Doufám, že teď už tedy víš, jak na to!

Nejprodávanější spalovače
v Československu
Bleskové doručení
do celé Evropy
Nejrůžovější a nejkrásnější balíčky pod sluncem
Nejsme obyčejný e-shop,
jsme holky jako ty